نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/13      8:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:141


نسخه چاپی
یک روز بدون قتل در السالوادور
گروه بین الملل- السالوادور برای اولین بار طی دو سال گذشته، روزی بدون قتل را به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه تلویزیونی "یورونیوز"؛ "نجیب بوکیله" رئیس جمهور جدید السالوادور «اولین روز بدون قتل در کشور» را جشن گرفت. رویدادی کم‌سابقه در این کشور کوچک واقع در آمریکا مرکزی؛ جایی که خشونت بخشی از زندگی روزمره محسوب می‌شود.

بنا بر گزاش دولت السالوادور، چهارشنبه ۳۱ ژوئیه روزی استثنائی بوده زیرا هیچ قتلی به ثبت نرسیده است؛ اتفاق خجسته‌ای که از دو سال پیش به اینسو یعنی دقیقا از ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی هرگز دیده نشده است.

بنا بر اسناد دولتی طی ۱۹ سال اخیر در این کشور، در مجموع تنها ۸ روز بدون قتل وجود داشته است. به عنوان مثال تنها در ماه ژوئیه امسال ۱۵۴ قتل به ثبت رسیده است.

رئیس جمهور جدید السالوادور که کمتر از دو ماه از آغاز ریاست جمهوری اش می‌گذرد از داشتن چنین روزی خرسند است با این وجود ساکنان السالوادور می‌گویند تنها یک روزِ بدون قتل کافی نیست و آقای بوکیله باید برای تکرار چنین رویدادی بسیار تلاش کند.

نجیب بوکیله در دوران کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که امنیت را به السالوادور برگرداند و جوانان را به انتخاب راهی غیر از ارتکاب جرم تشویق کند.

بنا بر اعلام دیده‌بان حقوق بشر، السالوادور یکی از کشورها با بالاترین آمار قتل در جهان است.

یکی از دلایل مهم وجود چنین معضلی، فعالیت گستردۀ باندهای جنایتکار است. این باندها عمدتا در تلاش برای حفظ قلمرو خود در مقابل رقبا، دست به قتل و آدم ربایی یا تجاوز و جابجایی اجباری می‌زنند و مخالفان خود از جمله مقامات دولتی، نیروهای امنیتی و خبرنگاران را به راحتی با این شیوه از سر راه برمی‌دارند.

تخمین زده می‌شود که بیش از ۶۰ هزار نفر در سراسر السالوادور عضو این باندها باشند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون