نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/13      14:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:560


نسخه چاپی
كلانتري بانوان نمايانگر اقتدار پليس زن
گروه استان ها – خراسان رضوي – رئيس كلانتري بانوان مشهد، كلانتري بانوان را نمايانگر اقتدار پليس زن دانست .
 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، نزديك به 2 دهه از آغاز فعاليت تنها كلانتري ويژه بانوان در مشهد مي گذرد، هنگام ورود به كلانتري با بانوان درجه دار و افسران پليس زن روبه رو می شویم كه با جديت تمام مشغول فعاليت و بررسی پرونده ها هستند.

هميشه و همه جا خوانده و يا شنیده ايم  كه پشت سر هر مرد موفقي يك زن وجود دارد اما در واقعيت هستند زناني كه به مانند مردان و حتي بهتر از آنها در اجتماع حاضر شده و با حضور خود وظايف و ماموريت هاي خطيري را به سرانجام رسانده اند.

كلانتري بانوان از چنين زنان حماسه‌آفريني كه كنار هم گرد آمده و در راه امنيت شهر و كشور جانفشاني مي كنند، تشكيل شده و اگر چه از لحاظ تعداد با مردان قابل قياس نيستند اما در اين 16 سال با اقدامات و عمليات های گسترده، نام و نشان خود را بر اذهان عمومي حك كرده اند.

سال 1382 نخستين كلانتري بانوان كشور در شهر مشهد افتتاح شد. كلانتري كه در خيابان مصلي مشهد، يكي از نزديك ترين نقاط به حرم مطهر رضوي در سه ساختمان مجزا ساخته و به عنوان كلانتري 34 بانوان در دست زنان است؛ اين كلانتري توسط سرگرد "خديجه خزاعي" با نيروهاي  انتظامي زن اداره مي شود.

رئيس كلانتري 34 بانوان مشهد مي گويد: طرح ايجاد كلانتري بانوان با توجه به  مقتضيات اجتماع و مشكلاتي كه در شهر مشهد احساس مي شد، راه اندازي شده است.

سرگرد خزايي افزود: در ابتداي امر نيروي پليس زن به اندازه كافي وجود نداشت برهمین اساس در محدوده حريم رضوي  و در كلانتري امام رضا (ع)مكان محدودي به كلانتري بانوان اختصاص داده شد.

وي گفت: ماموران پليس زن در ابتدا، عمليات در حوزه حريم حرم مطهر رضوي را انجام داده كه در اين بخش بسيار مثمرثمر واقع شده اند.

سرگرد خزايي ادامه داد: با گذشت زمان کوتاهي، ماموران تيم پليس زنان افزايش يافت بنابراین نياز به مكاني مستقل از آقايان براي انجام كارهاي اداري و عملياتي پليس زن احساس شد برهمین اساس مهندسان ناجا، اين بنا را به عنوان كلانتري بانوان احداث كردند.

وي خاطرنشان کرد: هر زمان که جرمي با موضوع زنان اتفاق بيفتد، پليس بانوان وارد عمل می شود، بايد به خاطر داشت كه كلانتري بانوان مشهد اولين كلانتري در سطح كشور است كه از صفر تا صد كارهاي آن توسط بانوان انجام مي شود.

وي  با اشاره به اينكه كلانتري بانوان نمايانگر اقتدار پليس زن است، تصريح كرد: فلسفه تشكيل كلانتري بانوان در وهله اول برمي گردد به ارتقاء نظم و امنيت، برخورد با سارقان و معتادان و نياز ورود پليس زن به اين ماموريت خطير.

سرگرد خزايي خاطرنشان كرد: رويكرد اصلي كلانتري بانوان، پيشگيري از وقوع جرم است و فعاليت خود را به منظور پيشگيري  و پيگيري علمي و تخصصي از عدم وقوع جرم ادامه مي دهد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون