نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/13      15:44:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:240


نسخه چاپی
فرمانده مرزبانی ناجا؛
تأکید بر ارتقاء روابط و همکاری‌های مرزی ایران و قطر / ممانعت ایران از ورود قاچاقچیان مواد مخدر به منطقه
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر ارتقاء روابط و همکاری‌های مرزی بین ایران و قطر، گفت: جمهوری اسلامی ایران به نیابت از همسایگان خود، با قاچاقچیان مواد مخدر مبارزه می‌کند و از ورود آنها به منطقه ممانعت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، صبح امروز سردار "قاسم رضایی" فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با "عبدالعزیز علی عبدالعزیز المهندی" رئیس هیئت اداره امنیت سواحل مرزهای قطر در ستاد مرزبانی ناجا دیدار و گفت و گو کرد.

سردار رضایی در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به هیئت قطری، گفت: از اینکه اجلاس مشترک مرزی ایران و قطر با ماه ذی الحجه مصادف شده است خرسندیم چرا که تاثیرگذار در روابط دو کشور است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به برگزاری 15 اجلاس مشترک مرزی ایران و قطر، بیان داشت: در دورهای گذشته نشست‌های مشترک مرزی در تهران و دوحه برگزار شده که تاثیرگذار در روابط سایر دستگاه‌ها نیز بوده است و این مهم نشان از جایگاه حساس مرزبانی در دو کشور دارد.

وی با تشریح وضعیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران و همسایگی با 15 کشور، تصریح کرد: ایران حدود 268 کیلومتر مرز مشترک با کشور قطر دارد و نتایج امنیت پایدار این مقدار مرز، نشان از روابط مطلوب همسایگی قطر با جمهوری اسلامی  ایران است.

مقام عالی مرزبانی ناجا به بدخواهان دو کشور ایران و قطر اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به نیابت از همسایگان خود، با قاچاقچیان مبارزه می‌کند و از ورود آنها به منطقه  ممانعت خواهد کرد.

سردار رضایی روابط ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان را عمیق دانست و  گفت: خلیج فارس یکی از مناطق استراتژیکی مهم دنیا است و ایران روابط مودت و دوستی با کشورهای این حوزه دارد.

وی ادامه داد: روابط تاریخی میان ایران و قطر در سطوح مختلف تعریف شده است و می تواند الگوی برای سایر کشورها باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا اذعان داشت: ایران امنیت، رفاه و آرامش کشورهای همسایه را، امنیت و آرامش خود می‌داند و ایجاد هرگونه تنش از سوی کشورهای ثالث در مرزهای همسایگان خود را نمی‌پذیرد؛ کشورهای اسلامی بر اساس دین اسلام و منافع مشترک و منطقه‌ای باید با هم تعامل داشته باشند.

سردار رضایی با تأکید بر اجرای تفاهم‌نامه‌های گذشته، گفت: تبادل اطلاعات، همکاری‌ها و توجیه صیادان افزایش پیدا کرده و ترددهای غیر مجاز و ورود سهوی شناورها در آب‌های داخلی دو کشور کاهش داشته که نشان از حسن اهتمام مرزبانان بر اجرای تفاهم نامه های مرزی است.

وی بر هماهنگی‌های دریایی، برگزاری رزمایش‌های امداد و نجات و مسابقات فرهنگی و ورزشی بین مرزبانی دو کشور تأکید کرد و افزود: فرماندهان میدانی باید تعاملات مرزی و گشت‌ زنی‌های مستمر و در صورت نیاز همزمان را افزایش دهند تا امنیت منطقه ارتقاء یابد.

فرمانده مرزبانی ناجا افتتاح پایگاه جدید قطر در آب‌های خلیج فارس را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: روابط و اجرای تفاهم نامه‌ها مرزی باید ارتقاء پیدا کند و ما در این زمینه قطر را کشوری مستقل و دوست می‌دانیم.

قدردانی نخست وزیر قطر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در راستای ارتقاء تعاملات و مدیریت مشترک منطقه مرزی

"عبدالعزیز علی عبدالعزیز المهندی" رئیس هیئت اداره امنیت سواحل مرزهای قطر نیز در این دیدار با تشکر از میزبانی گرم فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، گفت: خوشبختانه مرزهای دریایی دو کشور آرام هستند و معتقدم این امر، حاصل هماهنگی و تفاهمات مرزی گذشته بوده است.

وی با تأکید بر قدردانی نخست وزیر قطر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در راستای ارتقاء تعاملات و مدیریت مشترک منطقه مرزی، اظهار کرد: سعی داریم ثبات و امنیت منطقه را با همکاری ایران فراهم کنیم و مقامات عالی رتبه قطر بر افزایش تعاملات با کشور ایران تأکید دارند.

رئیس هیئت اداره امنیت سواحل مرزهای قطر ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات مشترک با جمهوری اسلامی، شاهد کاهش جرایم و تخلفات دریایی در منطقه هستیم که نتیجه زحمات بی شائبه ایران است.

وی تصریح کرد: صیادانی که به صورت سهوی وارد آب‌های ایران و قطر می‌شوند به مرزبانی دو کشور تحویل داده شوند.

عبدالعزیز المهندی بر روابط میدانی فرماندهان مرزی تأکید داشت و خاطرنشان کرد: واکنش میدانی و تعاملات فرماندهان باعث آرامش و امنیت منطقه خواهد شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون