نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/13      16:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:240


نسخه چاپی
فرمانده ناجا:
یگان ویژه پشتوانه محکمی برای جمهوری اسلامی ایران در منطقه است
گروه ناجا - فرمانده نیروی انتظامی گفت: آمادگی بسیار بالای نیروهای یگان ویژه، پشتوانه محکمی برای جمهوری اسلامی ایران در منطقه است و افتخار می کنیم که چنین نیرویی در ناجا داریم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در کارگاه مدیریت بحران فرماندهان یگان های ویژه سراسر کشور با اشاره به اینکه حفظ نظام از واجبات است، گفت: وظیفه خطیری که نیروی انتظامی بر عهده دارد، حفظ نظام و ایجاد امنیت و آرامش در جامعه است که بحمداله در این راه با هوشمندی و اقتدار سربلند و موفق عمل کرده است.

وی افزود: نیروی انتظامی به عنوان یکی از ارکان اصلی تأمین امنیت داخلی، برای ارتقاء شاخص های امنیتی جامعه نیاز به واحدهای عملیاتی چابکی دارد که بتواند با تحرک بالا پشتیبانی به موقع را از پلیس های تخصصی انجام دهد و در حال حاضر یگان ویژه این مسئولیت را بر عهده دارد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حوادث دی ماه سال 96 و با بیان اینکه ملت ایران در این حوادث با خلق حماسه ای تاریخی میثاقی دوباره با رهبر فرزانه انقلاب بستند، گفت: ملت غیور و ولایی ایران با حضور به موقع در صحنه از ارزش های اسلامی و انقلابی و خون شهدا پاسداری کرده و نشان دادند تا آخرین قطره خون خود از همه دستاوردهای نظام دفاع خواهند کرد؛ خلق این حماسه عظیم از سوی مردم و حضور مقتدرانه ماموران نیروی انتظامی در کنار مردم، نتیجه هوشیاری، بصیرت و ولایت مداری آن‌هاست.

سردار اشتری با بیان اینکه امنیت کنونی ایران اسلامی از برکت وجود ولایت است، تصریح کرد: خدا را شاکر و سپاسگزاریم که نعمت ولایت را به ما ارزانی داشته و قطعاً همانند گذشته پشتیبانی همه جانبه مردم از ولایت امری ضروری است.

این مقام ارشد انتظامی حفظ آمادگی، هوشياري و انسجام را لازمه مقابله با تهدیدات دشمنان داخلی و خارجی عنوان کرد و گفت: كسب آمادگي لازم و حصول توانمندي آموزشي و معنوي به عنوان يك مولفه حياتي و اثرگذار در انجام مطلوب وظايف محوله در حوزه برقراري نظم و امنيت جامعه، باید سرلوحه امور و ماموریت ها قرار گیرد چراکه كارآمدي و روزآمدي به عنوان يك اصل در تامین نظم و امنیت جامعه مورد تاكيد و جزو سياست‌هاست.

وی با اشاره به تهدیدات همیشگی استکبار جهانی علیه ایران اسلامی و با بيان اينکه حاكميت ملي نيازمند اقتدار در حوزه هاي نظامي، اقتصادي، فرهنگي و سياسي است، ادامه داد: رمز ايستادگي در مقابل دشمن بصيرت و آمادگی است؛ راه مبارزه با آمریکا و دشمنان انقلاب و نظام، مقاومت فعال، ایستادگی و خروج از انفعال است البته بسیاری از مسئولان و اکثریت آحاد مردم فهیم و دلسوز انقلاب با بصیرت و هوشیاری گام اساسی انقلاب را به درستی درک کرده اند و مقتدرانه در مقابل دشمنان ایستاده اند.

سردار اشتری ادامه داد: امروزه اگر اتفاقی درکشور رخ نمی دهد به معنی آن نیست که دشمنان دست از سر توطئه افکنی کشیده اند بلکه به دنبال فرصتی هستند که می خواهند با نفوذ خود به نظام و انقلاب ضربه وارد کنند اما غافل از آنکه عنایت خاصه خداوند متعال و توجهات حضرت ولی عصر (عج) و هوشیاری و بصیرت مردم در پشت این انقلاب است.

وی، اشرافيت اطلاعاتي و جغرافيايي را از اصول لاينفک مديريت و فرماندهي برشمرد و خاطر نشان کرد: یگان ویژه چشم تيزبين و بدون خطاي ناجا در تاريکي بحران هاست و هر قدمي که ماموران ناجا با درايت و شجاعت در مأموريت هاي محوله به جلو برمي دارند، گام روشن و استواري در استحکام بنيه امنيتي کشور است.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به اینکه در برابر تهدیدات دشمن، تاکتیک های لازم طراحی و پیش بینی شده است، گفت: تهدیدات دشمن بیانگر عظمت و بزرگی ملت ایران است، دشمنان بدانند که با این روش به جایی نخواهند رسید لیکن با توجه به هوشیاری نیروهای نظامی و انتظامی برای مقابله با نوع تهدیدات آنها، تاکتیک های لازم را طراحی و پیش بینی کرده ایم و اگر چنانچه خطایی از سوی دشمن رخ دهد بدون هیچ درنگی از آنها استفاده خواهیم کرد، همانگونه که همه دنیا شاهد بودند که چطور پهپاد پیشرفته آمریکایی در خلیج فارس ساقط شد.

وی بصیرت و پیروی از ولی فقیه را مهم‌ترین راهکار برای مقابله با فتنه‌گران دانست و عنوان کرد: مردم ما تاکنون آن چنان که باید در این آزمایشات سرفراز بیرون آمده‌ و پاسخ دشمن را قاطعانه داده‌ اند.

سردار اشتری با اشاره به عملکرد مؤثر و مطلوب یگان ویژه در ناآرامی ها و مواقع بحرانی عنوان کرد: نیروهای مؤمن و ولایتمدار یگان ویژه در حوادث و رخدادهای مختلف، بازوان قدرتمندی برای دفاع از آرمان ها و ارزش‌های انقلاب بوده‌ و هستند و یقین داریم که این نیروهای ولایی مسیر پیشرفت را طی کرده اند و در مقابل یاوه گویی دشمنان با صلابت ایستاده اند.

فرمانده ناجا همچنین يگان ويژه را يگاني آماده و هوشمند خواند و اظهار داشت: آمادگی بسیار بالای نیروهای یگان ویژه، پشتوانه محکمی برای جمهوری اسلامی ایران در منطقه است و افتخار می کنیم که چنین نیرویی در ناجا داریم.

وی امنیت را مهمترین اصل در مدیریت بحران ها برشمرد و گفت: کارکنان یگان ویژه برای تحمل شرایط سخت و حفظ آمادگی در اجرای ماموریت و عملیات های متنوع، آموزش های تخصصی و پیشرفته ای دیده اند که به همین دلیل تاکنون این یگان توانسته در کنترل اغتشاشات و مقابله با تحرکات ضد امنیتی از تمامی آزمون ها و میدان های پیش رو سربلند بیرون بیاید.

سردار اشتری علت محبوبیت پلیس را رضایت رهبری و مردم عنوان کرد و ادامه داد: بحمداله امروز ماموران ناجا از اقتدار و صلابت خوبی برخوردار هستند و همواره در کنار مردم شبانه روز در فعالیت هستند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون