نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/14      9:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:63


نسخه چاپی
اقدامات ناجا در تامین نظم و امنیت جامعه قابل تقدیر است
گروه استان ها – زنجان – عضو مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از اقدامات پلیس در راستای تامین نظم و امنیت جامعه و توجه به مقوله عفاف و حجاب، گفت: اهل تقوی روزی خود را از تمسک به خداوند متعال می گیرند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "سیدمحمد مهدی میرباقری" در جلسه اخلاق کاربردی که با حضور سردار "رحیم جهانبخش" فرمانده انتظامی استان، حجت الاسلام " رحیمی " امام جمعه ابهر، رئیس عقیدتی و فرماندهان، معاونان و کارکنان انتظامی در نمازخانه ستاد انتظامی استان برگزار شد با اشاره به اینکه اقدامات پلیس در تامین نظم و امنیت جامعه قابل تقدیر است، گفت: صراط مستقیم همان صراط عبودیت و بندگی است که باعث معرفت انسان می شود و این معرفت و هدایت تنها در وادی ولایت امام حاصل می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت توجه به امور معنوی و تقوی در حل مشکلات تأکید کرد و بیان داشت: بسیاری از مشکلات بشر ناشی از اعمال و مکتسبات انسان است که ریشه در دوری از تقوای الهی دارد بنابراین ما باید جامعه را همانند روش قرآنی به این مسئله تذکر دهیم که این مشکلات ناشی از بی تقوایی است و کلید حل مشکلات هم در بازگشت جامعه به سمت تقوی و رعایت آن است.

وی با تاکید بر اینکه انسان برای رسیدن به خدا که کمال مطلق است، آفریده شده و به این کمال نمی رسد مگر از راهی که خالقش معرفی کرده، گفت: اگر انسان تقوی پیشه کند از دشمن نمی ترسد و خداوند راه های گشایش را برایش باز می کند.

آیت الله میرباقری با تاکید بر اینکه انسان در سختی ها باید راه درست را انتخاب کند و به خداوند توکل کند، بیان داشت: اگر نور قرآن به دل انسان بنشیند انسان عاقبت بخیر می شود.

 استاد برجسته حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در شرایط سخت زندگی است که انسان راه بندگی را پیدا می کند، افزود: اگر کسی در بن بست راه خداوند را در پیش گرفت و تقوی پیشه کرد، خداوند او را تامین می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، گفت: اینکه بسیاری از تحلیل گران و رسانه ها مصائب و مشکلات امروز بشر را صرفاً به امور طبیعی نسبت می‌دهند و به مسئله دوری از خدا توجه نمی‌کنند، روش غلطی است لذا توصیه ما این است که همانند قرآن مردم را دائماً به این موضوع تذکر داده و تلاش کنیم که افراد جامعه متقاعد شوند برای حل مشکلات باید تقوی پیشه کنند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از 2 جانباز سرافراز ناجا با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون