نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/14      10:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:124


نسخه چاپی
کشف مزرعه بیت کوین در مازندران
گروه استان ها– مازندران- فرمانده انتظامی استان از کشف مزرعه بیت کوین به ارزش 20 میلیارد ریال در عملیات مشترک پلیس با سربازان گمنام امام زمان(عج) در شهرستان "میاندورود" خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"سید محمود میرفیضی" با اعلام این خبر، گفت: در اجرای تدابیر مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال، طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی به عنوان یکی از اولویت های پلیس در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح، ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان میاندورود با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) موفق به شناسایی مزرعه استخراج بیت کوین در سوله ای بزرگ و انباری یک کارخانه قدیمی شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: ماموران با هماهنگی قضائی در بررسي از این سوله و انبار، موفق به کشف 210 دستگاه بيت کوين نصب شده روي قفسه ها، 4 دستگاه سرور و لپ تاپ و ساير متعلقات شدند.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان، ارزش تقريبي این تعداد بیت کوین، بيش از 20میلیارد ریال برآورد شده، افزود: در این ارتباط 2 متهم پرونده شناسایی و به مرجع قضائی معرفی شدند و این انبار نیز پلمب شد.

وی با بیان اینکه شبکه هاي مزرعه بیت کوین برای توليد ارز ديجيتال نیاز به مصرف برق بسیار بالای دارند، افزود: برابر اعلام کارشناسان، میزان برق مصرفی در یک مزرعه با این حجم، ماهانه 30 میلیون تومان است.

بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 به عنوان یک نرم افزار متن باز توسط یک برنامه نویس ناشناس تحت نام مستعار "ساتوشی ناکاموتو" معرفی شد.

بنا به گفته سازندگان اصلی بیت کوین، اولین چیزی که به آن تمرکز کرده اند، تمرکز زدایی بیشتر شبکه بیت کوین بود. سازندگان به گونه ای عمل کرده اند که این ارز دیجیتال به صورت مستقل و خودگردان به وجود خودش ادامه دهد.

موقعیت قانونی بیت کوین از کشوری تا کشور دیگر به شدت متفاوت است در برخی کشورها استفاده و معامله از طریق بیت کوین ترغیب می شود در حالی که در دیگر کشورها غیرقانونی و ممنوع اعلام شده است.

با توجه به اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت در حوزه رمز ارزها غیرمجاز است و هرگونه خرید و فروش بیت کوین در ایران ممنوع است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون