نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/14      13:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:162


نسخه چاپی
روش صحیح حمل دوچرخه با خودرو
گروه استان ها – تهران بزرگ- رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت ازروش صحیح حمل دوچرخه با خودرو خبر داد و گفت: عدم رعایت این نکات ایمنی در برخی موارد موجب بروز تصادف می شود.

 

سرهنگ " محمد رازقی" در این رابطه می گوید،  با توجه به این‌که در فصل تابستان به سر می‌بریم و شاهد مراجعه تعدادی زیادی از شهروندان به مراکز تقریحی هستیم برخی از همشهریان نیز هنگام مراجعه به این مراکز دوچرخه خود و یا فرزندانشان را با وسیله نقلیه حمل می کنند که این کار می‌تواند خطراتی را برای رانندگان پدید آورد.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور پایتخت عنوان کرد: چنانچه قصد حمل دوچرخه با خودرو شخصی را دارید اول از همه دوچرخه را به صورت اصولی و کامل بر روی دوچرخه بند خودرو (باربند دوچرخه) نصب کنید به گونه‌ای که هنگام تردد، امکان جدا شدن و سقوط آن وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: از دیگر نکات مربوط به حمل دوچرخه که باید حتما رعایت شود این است که دوچرخه باید به گونه‌ای نصب شود که مانع دید عقب وسیله نقلیه راننده نباشد و راننده ، دید کامل از عقب وسیله نقلیه در طول مسیر داشته باشد و همچنین دوچرخه باید به گونه‌ای نصب شود که مانع دید پلاک عقب خودرو نباشد.

رازقی در پایان خاطر نشان کرد: عدم رعایت نکات فوق باعث کاهش ایمنی تردد و در برخی موارد باعث بروز تصادف می شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون