نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/14      14:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:734


نسخه چاپی
دستگیری کلاهبردار حرفه ای با پوشش اخذ وام بانکی در قم
گروه استان ها-قم- فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: متهم با پوشش اخذ وام بانکی مبالغ هنگفتی را از سوژه های مورد نظر سرقت می کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "عبدالرضا آقاخانی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در پي شکايت یکی از شهروندان مبني بر کلاهبرداري با شگرد اخذ وام، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد، متهم با خودروهاي گرانقيمت و جعل عناوين مديرعامل شرکت و قاضي اقدام به شناسايي سوژه هاي خود که غالباً بانوان هستند، کرده و پس از آشنايي مقدماتي در پوشش اخذ وام بانکي، مبالغي از آنان برای افتتاح حساب دريافت و سپس متواري مي شود.

سردار آقاخانی ادامه داد: با توسعه فعاليت هاي پلیسی، متهم به هویت "عليرضا مشهدي غلام" داراي 9 فقره سابقه کيفري شناسايي و طي نيابت قضائي در پایتخت پس از تعقيب و مراقبت های تخصصی دستگير شد.

فرمانده انتظامی استان افزود: متهم در بازجويي های به عمل آمده به بزه انتسابي اعتراف کرد و  تا کنون نیز 13 شاکي با مصاديق کلاهبرداري، سرقت و اعمال منافی عفت از استان هاي مختلف به ارزش تقریبی 15میلیارد ریال کلاهبرداري شناسايي شده اند.

وی ابراز داشت: با توجه به دستور قضائی مبنی بر انتشار تصویر بدون پوشش متهم و با عنايت به اينکه کلاهبرداري با اين شگرد همچنان در ساير استان ها متصوراست، مال باختگان می توانند برای شکایت به پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم مراجعه کنند.

سردار آقاخانی به همشهریان به خصوص بانوان توصیه کرد: شهروندان خصوصاً بانوان، توجه داشته باشند که برای اخذ وام و تسهيلات مي بايستي صرفاً به بانک ها مراجعه کنند و اشخاصي که به ظاهر داراي تمکن مالي و از روابط عمومي بالايي برخوردار هستند به هيچ عنوان قابل اعتماد نبوده چرا که امکان خسارات مادي و معنوي جبران ناپذيري متصور است.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: سرانجام متهم به همراه پرونده متشکله تحویل مرجع قضائی استان شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون