نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/15      10:48:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:350


نسخه چاپی
انهدام باند سارقان سيستم ترمز(ABS) خودرو های سنگین در آزاد راه های کشور
گروه استان ها –البرز- رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری افرادی که اقدام به 250 فقره سرقت دستگاه سيستم ترمز(ABS) از خودرو های سنگین و ترانزیت خارجی در آزاد راه های کشور کرده بودند خبر داد .

 

 

سرهنگ "محمد نادربیگی " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت : در پی اعلام شکایت تعدادی از رانندگان حمل و نقل ترانزیت مبنی بر افزايش وقوع سرقت سيستم ترمز (ABS)کاميون و تريلر در آزاد راه های تهران- کرج –قزوین پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود : در بررسی های اولیه محرز شد، زماني که رانندگان ماشين های سنگين، اقدام به پارک خودرو در حاشيه اتوبان هاي تهران –کرج -قزوين کرده و در حال استراحت بودند، سارقان اقدام به سرقت سیستم ترمز خودرو کرده و رانندگان زمان حرکت متوجه سرقت سیستم ترمز می شدند .

این مقام انتظامی گفت: با توجه به سرقت های اخیر از رانندگان تريلر حمل بار در گرمدره، شهرک محمديه و زيباشهر قزوين که تعدادی از این سرقت ها نیز از خودرو های ترانزیت خارجی بود پیگیری پرونده با حساسیت ویژه در دستورکار عملیات ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: کارآگاهان با انجام تلاش های شبانه روزی و تحقيقات گسترده در نهایت یکی از سارقان سابقه دار را شناسایی و با تمرکز بر فعالیت های نامبرده مشخص شد که وی نیز راننده خودرو سنگین است که به همراه 6 نفر دیگر با تشکیل یک باند ، اقدام به سرقت در محور های اصلی استان تهران و البرز می کنند.

سرهنگ نادر بیگی گفت: با اقدامات پلیسی گسترده مخفيگاه متهمان شناسايي و در يک عمليات همزمان 7 نفر از متهمان که از سارقان سابقه دار هستند و یکی از اعضای باند نیز به جرم قتل یک کارگر ساختمانی در جاده کرج –چالوس تحت تعقیب بود، دستگیر شدند .

وی افزود : متهمان در بازجویی های ماموران به 250 فقره سرقت ABS خودروهاي تريلر و ترانزيت خارجی در سطح کشور اعتراف  و اقرار کردند که در هنگام شب و زمان استراحت رانندگان در حاشیه اتوبان و آزاد راه ها اقدام به سرقت کرده و اموال مسروقه را به 2 مالخر به قیمت پایین تر از ارزش واقعی فروخته اند .

این مقام انتظامی اظهار کرد : با تلاش کارآگاهان مالخران اموال مسروقه نیز دستگیر و به خريد 120 دستگاه ABS از سارقان اعتراف کردند .

وی گفت : متهمان در ادامه بازجویی ها به 50 فقره سرقت خودرو و داخل خودرهاي سواری نیزاعتراف کردند .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که تا کنون 30 نفر از مال باختگان شناسايي شدند خاطرنشان کرد: تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد .#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون