نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/15      12:31:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:136


نسخه چاپی
رفع تصرف 100 هزار متر مربع از اراضی دولتی در استان هرمزگان
گروه استان ها-هرمزگان- فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کل کشور بر ضرورت پیگیری تصرفات غیرمجاز در انفال و اراضی ملی و تخریب سازه‌های غیر مجاز احداث شده تأکید و از رفع تصرف 100 هزار متر از اراضی و عرصه های ملی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "جواد خردمند" فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کل کشور از رفع تصرف 100 هزار متر مربع از اراضی و عرصه‌های ملی شهرستان بندرعباس در اجرای دو فقره احکام قضائی خبر داد و گفت: اشخاصی در زمین های مورد نظر اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز، احداث بنا و کاشت نهال کرده بودند که پس از گزارش واحد گشت یگان حفاظت و صدور حکم مراجع قضائی، کارشناسان و عوامل این یگان اقدام به رفع تصرف از اراضی مورد نظر کردند.

وی ارزش تقریبی این اراضی را 600 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: برای مراقبت از اراضی ملی یگان‌های حفاظت اداره کل راه و شهرسازی در سراسر استان فعال و عملیات گشت روزانه حتی در روزهای تعطیل نیز برقرار است.

سرهنگ خردمند ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع 50 هزار متر مربع به ارزش یک هزار و 200 میلیارد ریال از اراضی ملی استان که توسط افراد سودجو تصرف شده بود، آزاد سازی شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کل کشور با اشاره به اینکه قاطعانه با متخلفان و افراد سودجو برخورد می شود، اظهار داشت: با حکم دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و اقدام به موقع و پیگیری اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای یگان حفاظت راه و شهرسازی استان و نیز همکاری خوب دستگاه قضائی و نیروی انتظامی این میزان از اراضی ملی شهرستان بندرعباس که توسط سودجویان تصرف شده بود آزاد سازی شد.

خردمند یادآور شد: از ابتدای تشکیل یگان حفاظت در استان هرمزگان 578 مورد تصرفات غیر مجاز به مساحت 117 هکتار از سودجویان باز پس گیری شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کل کشور ضمن هشدار جدی به متخلفان و فرصت طلبان نسبت به سوء استفاده از اراضی ملی تصریح کرد: مقابله با زمین‌ خواران کوچک و بزرگ همواره در دستور کار یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن قرار دارد و با جدیت در این عرصه گام بر خواهیم داشت.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون