نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/15      14:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:179


نسخه چاپی
کشف 15 تن مواد مخدر و انهدام 50 باند در اصفهان/ عبور از قانون خط قرمز پلیس است
گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 15 تن مواد مخدر در استان کشف و 50 باند قاچاق مواد افیونی نیز متلاشی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ،سردار "مهدی معصوم بیگی" صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به روز خبرنگار و اهمیت جایگاه خبرنگاران اظهار داشت: در 17 مرداد سال 77 شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در راه رسالت خود، جانش را فدا کرد و به شهادت رسید و به همین مناسبت 17 مرداد هر سال را روز خبرنگار نام نهاده اند.

وی با بیان این که خبرنگاران نقش مهم و اساسی در افزایش احساس امنیت مردم دارند، بیان کرد: وظایف پلیس را به خوبی منتقل می کنید و مطالبات مردم را به خوبی به پلیس منتقل می کنید، خبرنگاران امین مردم هستند و با رسالتی که بر عهده دارند وظایف پلیس را به جامعه منتقل می کنند، نقش خبرنگاران در آرامش جامعه و احساس امنیت مردم بی بدیل است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به نظرسنجی که اخیرا انجام شده و رضایتمندی مردم از پلیس اصفهان در صدر جدول رضایتمندی از دستگاه ها است، تصریح کرد: تردید ندارم نقش خبرنگاران در رضایتمندی مردم از پلیس اصفهان نقش حائز اهمیتی است، یک روز به نام خبرنگاران نام گرفته است اما معتقدم هر زمانی انسان به وظایف خود عمل می کند باید از او تقدیر کرد و این تقدیر نباید محدود به یک روز باشد.

وی با اشاره به انهدام 40 باند سرقت در 4 ماهه اول امسال گفت : در حوزه کشف اموال مسروقه و بازگرداندن به مالکان مجموعا 15 درصد افزایش داشته ایم و تعداد دستگیرشدگان نیز 39 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

معصوم بیگی با بیان این که ناجا مبارزه با مواد مخدر را به عنوان کارویژه برای خود تعریف کرده است بیان داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان از ابتدای امسال تاکنون 15 تن انواع مواد افیونی کشف کرده و 50 باند قاچاق مواد مخدر در استان نیز متلاشی شده است.

سردار معصوم بیگی با بیان این که بیش از یک میلیون و 400 هزار امدادخواهی مردم از پلیس از ابتدای سال انجام شده است، گفت: برخورد با اراذل و اوباش به عنوان خط قرمز پلیس اصفهان است که برخورد با اوباش رشد 38 درصدی داشته و امکان عرض اندام به اوباش در اصفهان نخواهیم داد.

سردار معصوم بیگی در ادامه گفت: با هر کسی که بخواهد قانون را نادیده بگیرد برخورد می شود، قدرت پلیس به پشتوانه حمایت مردم از قانون و پلیس است و امروز در شرایط خوبی از حمایت های مردمی هستیم، هرچقدر حمایت مردم از پلیس بیشتر باشد اقتدار پلیس در برخورد با بی قانونی و هنجارشکنی بیشتر خواهد بود.

این مقام انتظامی با بیان این که ارتقاء فرهنگ رانندگی برای موتورسواران توسط پلیس در حال انجام است، یادآوری کرد: در اصفهان و کاشان کلاس هایی برای آموزش موتورسواران در خصوص رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در حال انجام است در حالی که برخوردهای سلبی نیز انجام می شود، موتورسواران شرایط خاص خود را دارند، برخی از آنها تنها یک موتور دارند که با آن کسب روزی می کنند، لذا پلیس با این افراد با رافت خود عمل می کند هر چند این افراد باید قوانین را هم رعایت کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به آسیب های فضای مجازی گفت: کماکان با افزایش جرم در حوزه فضای مجازی رو به رو هستیم که به مردم توصیه می کنم به مجرمان فرصت ارتکاب جرم ندهند، بیش از 200 درصد برداشت غیرقانونی از حساب های مردم رشد داشته است، کلاهبرداری های اینترنتی و مزاحمت های اینترنتی نیز رشد داشته است هر چند اقدامات موثری نیز پلیس داشته است، طرح مقابله با فروش سلاح و مهمات غیر مجاز در فضای مجازی، طرح برخورد با اراذل و اوباش فضای مجازی نیز در دستور کار پلیس است هم چنین مقابله با کسب و کارهای اینترنتی غیرمجاز هم در دستور کار است که عدم آشنایی عموم مردم با شگردهای کلاهبرداران و رواج و گسترش درگاه های جعلی که مردم هم نسبت به آن آشنایی ندارند یکی از دلایل عمده رشد جرم در فضای مجازی است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون