نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/16      12:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:147


نسخه چاپی
برگزاری اولین دوره مسابقات والیبال وابستگان نظامی و افسران رابط انتظامی خارجی مستقر در جمهوری اسلامی ایران
گروه ناجا – رئیس پلیس بین الملل ناجا گفت: ورزش و رویدادهای ورزشی در نظام کنونی فرصت مناسبی برای ارتباط و تعامل ملت ها و فرهنگ ها به شمار می رود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "هادی شیرزاد"؛ رئیس پلیس بین الملل ناجا در افتتاحیه مسابقات والیبال وابستگان نظامی و افسران رابط انتظامی خارجی مستقر در جمهوری اسلامی ایران که امروز در مجتمع فرهنگی ورزشی غدیر ستاد ناجا برگزار شد، اظهار کرد: ورزش و رویدادهای ورزشی در نظام کنونی فرصت مناسبی برای ارتباطات و تعامل ملت ها و فرهنگ ها به شمار می رود.

رئیس پلیس بین الملل ناجا افزود: فعالیت های ورزشی علاوه بر سلامت جسمانی کارکردهای مختلف در زمینه های گوناگون که اهم آن کارکرد دیپلماسی و همکاری محور است، دارد، همچنین ورزش ابزاری برای نزدیکی فرهنگ های گوناگون و بستر توسعه دیپلماسی بین دولت ها به شمار می آید.

وی گفت:  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه تعاملات منطقه ای و بین المللی در مبارزه با جرایم فراملی در سطح بین المللی، نقشی پویا و برجسته در توسعه روابط با پلیس سایر کشورها ایفا می کند.

رئیس پلیس بین الملل ناجا با اشاره به برنامه های نیروی انتظامی برای ارتقاء تعاملات بین المللی، خاطر نشان کرد: میزبانی مسابقات ورزشی با حضور همکاران و وابستگان نظامی و انتظامی خارجی می تواند نوید بخش ایجاد محیط مفرح و دوستانه در پیشبرد اهداف و همکاری های بین المللی باشد.

سردار شیرزاد در پایان گفت: امید است تلاش مجموعه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به ویژه معاونت تربیت و آموزش ناجا در برگزاری برنامه های بین المللی برای وابستگان نظامی و انتظامی خارجی مستقر جمهوری اسلامی ایران همچون مسابقات ورزشی امروز در کنار ارتقاء روحیه دوستی شاهد توسعه همکاری های موثر آتی باشیم.

ورزش، درگاهی برای ارتباط بیشتر میان پلیس کشورهای جهان

در ادامه، سردار "امیرحسین یاوری"؛ معاون تربیت و آموزش ناجا، ورزش را درگاهی برای ارتباط بیشتر میان پلیس کشورهای جهان بیان کرد و گفت: بیشترین انگیزه در برگزاری رویدادهای ورزشی افزایش ارتباط میان پلیس های جهان است در حال حاضر 8 تیم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در 4 کشور حضوری فعال دارند .

وی، ورزش را یک راه حل ساده برای برقراری ارتباط میان کشورها دانست و افزود: هنگامی که صحبت از روابط بین الملل پیش می آید ملاحظات امنیتی در اولویت امور قرار خواهد گرفت؛ برگزاری این گونه رویدادهای ورزشی توانایی ایجاد ارتباط بیشتر بدون موانع را پیش خواهد آورد.

به گفته معاون تربیت و آموزش ناجا، هفته آینده مسابقات " گشت جاده ای روسیه" به میزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد؛ این مسابقات که سابقه ای 5 ، 6 ساله دارد هر ساله به میزبانی کشور روسیه و برخی کشورهای حوزه اوراسیا از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون