نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/16      13:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:118


نسخه چاپی
جلو گیری از خروج غیرقانونی کالاهای اساسی محور برنامه ریزی های پلیس/تاکید بر تقویت ناوگان شناوری نیروی انتظامی
گروه استان ها- مرکزی- جانشین فرمانده ناجا در اراک گفت: جلو گیری از خروج غیرقانونی کالاهای اساسی مردم، محور اصلی برنامه ریزی عملیاتی ناجا است و امروز نیروی انتظامی مقتدر، هوشیار، آماده و با اشرافیت اطلاعاتی در مبارزه با قاچاق کالا برنامه ریزی دارد.
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "ایوب سلیمانی" در حاشیه آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان مرکزی، اظهار داشت: اولویت های ناجا، متناسب با نیازهای کشور و نظام در هر زمان و برهه ای بنا به اقتضائات آن تعیین می شود.

وی با اشاره به اینکه ناجا انعطاف پذیری بالایی در ساختار خود دارد، گفت: طی سال گذشته دشمن سعی کرد تا فشارهای اقتصادی را به کشور تحمیل کند لذا نیروی انتظامی از اواخر سال گذشته اقدام به راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی کرد.

جانشین فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: محور کاری پلیس امنیت اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت همه جانبه است، بر اساس آسیب شناسی های صورت گرفته و در راستای مقابله با این پدیده شوم، اولویت های کاری تعیین و نیروی انتظامی موفق شد پلیس را در گمرکات کشور مستقر کند.

این مقام ارشد انتظامی، محور اصلی برنامه ریزی عملیاتی ناجا را جلوگیری از خروج غیرقانونی کالاهای اساسی مردم خواند و گفت: در اجرای این رویکرد، با پیش بینی و برنامه ریزی های صورت گرفته با توجه به جذابیت خروج کالا به دلیل تفاوت نرخ ارزی با کشورهای همسایه بحمدالله پلیس با موفقیت توانست مانع خروج کالاهای اساسی از کشور شود.

سردار سلیمانی با بیان توفیقات ناجا در افزایش کشفیات کالاهای قاچاق، افزود: نیروی انتظامی مقتدر، هوشیار، آماده و با اشرافیت اطلاعاتی خود با برنامه ریزی های دقیق اجازه نمی دهد دشمنان داخلی و خارجی در کسب و کار و تولید ملی اختلالی ایجاد کنند .

جانشین فرمانده ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص قاچاق مواد مخدر، گفت: با توجه به اینکه از لحاظ جغرافیایی کشور ما با بزرگ ترین تولید کننده مواد مخدر جهان یعنی افغانستان همسایه است، لذا همواره در تهدید این مهم قرار دارد.

وی با اشاره به حضور آمریکایی ها از سال 2001 در افغانستان و افزایش چندین برابری تولید مواد مخدر در این کشور، تصریح کرد: امسال پیش بینی می شود به دلیل خوش بارشی ، سطح تولید مواد مخدر در افغانستان نسبت به گذشته با افزایشی حدود 10 هزار تن مواجه شود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 75 درصد کل کشفیات مواد مخدر جهان در ایران صورت گرفته است، گفت: تا کنون نیروی انتظامی بیش از 4 هزار شهید در عرصه مبارزه با قاچاق مواد مخدر تقدیم میهن اسلامی کرده است.

این مقام ارشد انتظامی مبارزه با مواد مخدر را یک اصل انقلابی در ایران اسلامی خواند و اظهار داشت: هفته گذشته خدمت رئیس جمهور محترم بودیم، بحث ها و مصوبات خیلی خوبی در ارتباط با این موضوع مطرح شد و ان شاء الله با مصوباتی که در جلسه صورت گرفت و با عزم جدی که ناجا در این عرصه دارد تا پایان سال شاهد موفقیت های خوبی در عرصه مبارزه با مواد مخدر خواهیم بود.

وی با اشاره به تجهیز و تقویت مرزبانی خاطر نشان کرد: به منظور اجرای هر چه بهتر ماموریت ها در امر مبارزه با مواد مخدر به تجهیزات اپتیکی، الکترونیکی و وسایل پرنده بیش از گذشته نیاز است.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: امروز قاچاق مواد مخدر در مرزهای دریایی توسعه پیدا کرده، لذا تقویت ناوگان شناوری نیروی انتظامی به خصوص شناورهای پر سرعت، بایستی در اولویت قرار گیرد.

سردار سلیمانی با اشاره به ضرورت همکاری همه جانبه تمامی دستگاه ها با پلیس در تحقق راهبردهای مبارزه با مواد مخدر گفت: 26 دستگاه در امر مبارزه با موادمخدر دارای مسئولیت هستند که اگر این مهم محقق شود، این بخش بهتر مدیریت می شود.

جانشین فرمانده ناجا ضمن تبریک روز خبرنگار، تاکید کرد: اصحاب رسانه می توانند کمک شایانی به پیشبرد ماموریت های پلیس در حوزه ایجابی کنند .

وی با بیان افزایش 8 درصدی کشفیات مواد مخدر در 4 ماهه نخست سال جاری گفت: ان شاء الله همین روند موفقیت را تا پایان سال با تجهیز امکانات و نوآوری دنبال خواهیم کرد.

سردار سلیمانی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص فعالیت های قرآنی ناجا، گفت: یک مجموعه برای اینکه خوب عمل کند نیاز است، نیروهایی متدین داشته باشد که بزرگ ترین عامل نگهدارنده نیروها به خصوص در محیط های آسیب زا همین ایمان و معنویت است.

وی تصریح کرد: تربیت افراد انقلابی، متدین، با ایمان و معنویت بالا و همچنین توجه به معیشت و زندگی آنان می تواند بسیار حائز اهمیت باشد، لذا قرارگاه جهادی صیانت از کارکنان در ناجا وجود دارد.

جانشین فرمانده ناجا یادآور شد: در حوزه دین مهم ترین کار، کار قرآنی است، کسی که با قرآن مانوس شود، از بسیاری از انحرافات دوری می جوید، در یک دهه گذشته ناجا در بین نیروهای مسلح پیشتاز بوده و بیش از 200 هزار نفر فعال قرآنی در بخش های مختلف ناجا و بیش از 5 هزار نفر حافظ قرآنی در خانواده ناجا حضور دارند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون