نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/16      16:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:383


نسخه چاپی
سارقان مسلح منازل در عملیات ضربتی پلیس زاهدان دستگیر شدند
گروه استان ها-سیستان و بلوچستان-با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان، باند 10 نفره سرقت های مسلحانه منازل در شهر زاهدان متلاشی و بیش از 30 میلیارد ریال اموال مسروقه کشف شد.

 

سردار"محمد قنبری" فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی گزارش چند فقره سرقت مسلحانه منازل در شهر زاهدان، تیمی ویژه ازکارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز کردند.

وی افزود: در بررسی اظهارات یکی از مال باختگان که در محدوده خیابان جام جم مورد دستبرد اعضای این باند مخوف قرار گرفته بودند، مشخص شد حوالی ساعت 23 شامگاه هفتم خرداد ماه 4 مرد جوان با سر و صورت پوشیده پس از ورود به داخل منزل با سر و صدا و ایجاد رعب و وحشت و تهدید سلاح گرم؛ گاو صندوق 500 کیلویی حاوی 7 میلیارد ریال طلا و جواهر را به سرقت برده و سپس با یک دستگاه پژو 405 نقره ای رنگ پلاک مخدوش متواری شدند.

سردار قنبری تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده با کمترین آثار بجامانده از اعضای این باند که به صورت حرفه ای و سازمان یافته نقشه های سرقت خود را در مناطق مختلف شهر زاهدان پیاده می کردند، ادامه داشت تا اینکه سرنخ های جدیدی از اعضای این باند به دست آمد.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان زبده اداره مبارزه با جرایم جنایی پس از چندین ماه کار بی وقفه شبانه روزی سرانجام اعضای این باند سازمان یافته را که از تیرماه سال گذشته دست به چندین فقره سرقت مسلحانه زده بودند را شناسایی و به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

وی گفت: با جمع آوری مستندات و ادله کافی در خصوص دست داشتن متهمان در سرقت های اخیر پس از اخذ مجوز قضائی، تیم های عملیات ویژه پلیس آگاهی در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه اعضای این باند 10 نفره را در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسي از محل يک قبضه سلاح کلت کمري، يک قبضه تپانچه، چهار قبضه چاقوي بزرگ و 15 دستگاه تلفن همراه و سه دستگاه خودروي پژو 405 نقره اي و مشکي رنگ کشف کردند.

سردار قنبری بیان داشت: اعضای این باند سرقت های مخوف در چندین مرحله بازجویی های علمی کارآگاهان پلیس آگاهی استان به 7 فقره سرقت مسلحانه از منازل به ارزش تقریبی 30 میلیارد ریال در مناطق مختلف شهر زاهدان اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: با هماهنگی مقام قضائی تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرایم احتمالی آنان ادامه دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون