نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/17      8:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:268


نسخه چاپی
اختصاصی/
پشتیبانی امدادی فعال از "تمرین و مسابقات بین المللی گشت جاده ای 2019"روسیه
گروناجا-معاون بهداد ناجا از ماموریت این معاونت در دو محور پشتیبانی امدادی و داوری مسابقات خودامدادی و دگرامدادی در مسابقات جهانی "گشت جاده ای" به میزبانی نیروی انتظامی خبر داد.

سرهنگ دکتر"محمد رضا حسینی"در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری  پلیس درباره  مسابقات گشت جاده ای اظهار کرد: در این مسابقات که برای اولین بار توسط کشور روسیه برگزار شد، تیم های ورزشی نیروهای مسلح کشورها در رشته های مختلف اعم از اتومبیل رانی نظامی، تیراندازی، اطفاء حریق، خودامدادی و دگرامدادی و سایر رشته ها به صورت انفرادی و گروهی با هم به رقابت می پردازند.

معاون بهداد ناجا با اشاره به ماموریت محوله در دو محور "پشتیبانی امدادی" از مسابقات بین المللی گشت جاده ای و "داوری" مسابقات خودامدادی و دگر امدادی بیان کرد: در مجموع 55 نفر به صورت ثابت و پاره وقت در ماموریت حوزه بهداد شرکت دارند که از این تعداد سه تیم امدادی متشکل از پزشک، پرستار و کارشناس بهداشت با سه دستگاه آمبولانس در طول برگزاری این مسابقات در محل پیست بین المللی آیلند و هتل محل استقرار مهمانان  حضور دارند.

وی اضافه کرد: تیم آمبولانس تیپ B به صورت 24 ساعته در هتل محل استقرار شرکت کنندگان مقیم هستند و کارشناس بهداشت بر روند تهیه و طبخ  بهداشتی غذا و سایر امور بهداشتی هتل و پیست آیلند نظارت دارد.

سرهنگ حسینی با اشاره به تهیه کلیه ملزومات و تجهیزات خودامدادی و دگرامدادی خاطرنشان کرد: علاوه بر بیمارستان های ولی‌عصر(عج) و امام سجاد(ع) ناجا که آماده پذیرش مصدومان حوادث احتمالی هستند با بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س)رباط کریم به عنوان نزدیک ترین مرکز درمانی به محل برگزاری مسابقات، توافق نامه ای مبنی بر پذیرش رایگان مصدومان و ارائه با کیفیت ترین خدمات درمانی در فضایی مناسب منعقد شده است.

معاون بهداد ناجا اضافه کرد: همچنین علاوه بر بهداد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ که با اعزام دو دستگاه آمبولانس و نیرو همچنین بهداد ویژه غرب استان تهران و بهداد استان های البرز، قم و مرکزی نیز در صورت نیاز آماده اعزام نیرو و آمبولانس هستند.

دکتر حسینی یادآور شد: به منظور پوشش امدادی هرچه بهتر مسابقات،امکان مشاوره های پزشکی و امدادی از راه دور از طریق برقراری ارتباط تله مدیسین با بیمارستان ولی‌عصر(عج) و اداره امداد و انتقال معاونت بهداد فراهم شده است.

معاون بهداد ناجا اظهار امیدواری کرد تجربه پشتیبانی امدادی و داوری مسابقات بین المللی گشت جاده‌ای به میزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بتواند درارتقای توانمندی و مهارت‌های امدادی کارکنان حوزه بهداد موثر واقع شده و در برگزاری مسابقات داخلی مورد بهره برداری قرارگیرد.#      


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون