نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/19      10:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:113


نسخه چاپی
استفاده از ظرفیت و توانمندی های ملی در مسابقات گشت جاده ای 2019
گروه ناجا – جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: از نوع خودروها تا سلاح هایی که در طول برگزاری این مسابقات قرار است استفاده شود سعی شده از ظرفیت و توانمندی های ملی و داخلی استفاده شود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محسن فتحی زاده" در حاشیه مراسم افتتاحیه برگزاری مسابقات گشت جاده ای روسیه 2019 اظهار داشت: امسال نیروی انتظامی میزبان چهارمین دوره مسابقات گشت جاده ای که برای اولین بار در جمهوری اسلامی برگزار می شود، است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تصریح کرد: در این مسابقات 6 کشور حضور دارند که 2 کشور پاکستان و ونزوئلا به عنوان ناظر و 4 کشور روسیه، ازبکستان، ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران به عنوان شرکت کننده حاضر هستند.

این مقام عالی انتظامی یادآور شد:  این مسابقات از امروز به طور رسمی  آغاز و تا پایان هفته ادامه دارد و روز پنج شنبه ان شاء الله مراسم اختتامیه آن برگزار می شود و با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته سعی شده از ظرفیت های فرهنگی و ملی در برگزاری این مسابقات استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: از نوع خودروها تا سلاح هایی که در طول برگزاری این مسابقات استفاده می شود، سعی شده ازظرفیت و توانمندی های ملی و داخلی استفاده شود؛ چرا که برگزاری این مسابقات فرصت مناسبی برای انعکاس توانمندی های جمهوری اسلامی ایران فراهم کرده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: طی سال جاری جمهوری اسلامی ایران در 13 رشته از این مسابقات شرکت کرده که برای حضور در این مسابقات تیم های ما به کشورهای روسیه، ارمنستان و ازبکستان اعزام و در 2 رشته هم که مسابقات گشت جاده ای 2019 و غواصی عمیق می باشد در میهن عزیزمان میزبان هستیم.

سردار فتحی زاده تأکید کرد: بحمدالله با هماهنگی های خوبی که همه دستگاه ها داشتند مجموعه آیلند آماده برگزاری شد و با توجه به اینکه این مسابقات نظامی بوده و با مسابقات عادی متفاوت است بنابراین تغییراتی در پیست ایجاد شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: امیدواریم  با برگزاری این گونه مسابقات گوشه ای از توانمندی های نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته شود.

سردارفتحی زاده اضافه کرد: نیروی انتظامی بنا دارد در آینده  رشته ویژه مسابقات پلیس های جهان را به صورت بین المللی برگزار کند .

وی ادامه داد: این مسابقات برای نخستین بار به صورت داخلی اجرا و بنا است با استانداردسازی و هماهنگی هایی که در حال انجام است آن را به عنوان مسابقات بین المللی به میزبانی ایران در آینده ای نه چندان دور به مرحله اجرا بگذاریم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص حضور بانوان در مسابقات 2019 روسیه گفت: در مسابقات ارمنستان که در حال برگزاری است برای اولین بار یکی از همکاران خانم به همراه آقایان حضور دارد.

سردار فتحی زاده ادامه داد: در مسابقات امسال حدود ۳۰۶ نفر از نیروهای سپاه، ارتش و انتظامی حضور خواهند داشت که در رشته های هوابرد، نبرد تانک‌ها و نفربرها، تک‌تیراندازی، غواصی و گشت جاده‌ای به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: نیروهای ما برای شرکت در این مسابقات اردوهای مختلفی را پشت سر گذاشته و افراد حاضر در این مسابقات در داخل ستادکل نیروهای مسلح با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت برای رقابت در مسابقات گشت جاده‌ای برگزیده شدند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون