نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/19      14:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:193


نسخه چاپی
پلیس امنیت اقتصادی باید نگاه ملی و فرا ملی داشته باشد/ در خط مقدم تهدید دشمن میدان داری می کنیم/ دشمن اقتصاد کشور را نشانه گرفته است
گروه ناجا ـ جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر لزوم تمرکز پلیس امنیت اقتصادی بر مسائل کلان گفت : پلیس امنیت اقتصادی باید نگاه ملی و فرا ملی داشته باشد.
 

 به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری پلیس، سردار "ایوب سلیمانی" در همایش پلیس امنیت اقتصادی  به جایگاه اقتصاد و امنیت اقتصادی و معضلات موجود و کاری که باید انجام شود پرداخت و از تلاش مأموران پلیس تخصصی تقدیر کرد.

وی با مرور تاریخ جنگ ها افزود: ریشه تمام جنگ ها ( به جز جنگ هایی که مقدس نام گرفت و یا برای پیشبرد ادیان الهی بود) همه و همه به خاطر اقتصاد و افزایش ثروت بوده است.

جانشین فرمانده ناجا به موضوع جهانی‌سازی  اشاره و بیان کرد: این طرح را سردمداران استکبار اول بار در قرن ۱۷ مطرح کرده و کشورهای غربی گفتند که ثروت، اقتصاد و بازار فروش دست ما باشد و بقیه وابسته باشند؛ اساس کار جهانی‌سازی در اصل ثروت اندوزی و کسب سود بود.

 سردار سلیمانی به عملکرد غربی‌ها پرداخت و گفت: سند ۲۰۳۰ را آنها تعیین می‌کنند و می‌گویند که همه بچه‌های دنیا باید با قانون آنها کسب علم کنند؛ برند دانشگاه‌ها را آنها تعیین می‌کند و استانداردسازی کل دنیا را به عهده دارند و نهایتاً روش آنها این است که هیچ حاکمیت سیاسی به جز حاکمیت مطلق آنها در جهان وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد : زمانی که  انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و ما به آنها( دشمنان ) گفتیم اگر شما داعیه جهانی‌سازی دارید ما خدا و منجی را داریم و علیه همه باورها و مبانی و مکتبی که آنها در دنیا شکل داده بودند، قیام کردیم.

جانشین فرمانده ناجا گفت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی ، سال گذشته را  پایان  جمهوری اسلامی  اعلام کردند و اما خیال باطل داشتند، از طرفی  اعلام کردند نمی‌توان این کشور را از طریق گروه‌های بیرونی و آشوب درونی نابود کرد، بنابر این  آنها اقتصاد را نشانه گرفته‌اند، اقتصاد رکن اساسی آنها علیه حکومت جمهوری اسلامی است و امروز جهان غرب هیچ ابزاری جز اقتصاد برای مقابله با ما ندارد. 

وی تصریح کرد: غربی‌ها مدعی بودند که نظام ایران توسط گروه‌های اجیر شده قابل براندازی نیست و به سمت اقتصاد تغییر جهت دادند و اقتصاد؛ محور فشارآنها  بر ایران شد. امروز تنها ابزار دشمن، ابزار اقتصادی است‌ و بر اساس ان اقدامات خود را علیه ایران انجام می‌دهد.

جانشین فرمانده ناجا  خاطر نشان کرد: اصل اقتصاد مهم است و رکن اصلی اداره دولت‌ها و حکومت‌ها و ملت‌ها است، دشمن آمده که اقتصاد ما را از بین ببرد،مردم ما تنها  در جایی که نگران آینده خود هستند، موضوع اقتصادی است!، پس باید به مقابله با دشمن در حوزه اقتصاد بپردازیم.

سردار سلیمانی بیان کرد: امنیت یک فرآیندی است که در نهایت به انسان این احساس را می‌دهد ؛"که از آن چیزی که دارد، حفظ می‌شود، از طرفی  با آن چه که برایش مهیا می‌شود رو به جلو حرکت کند."

این مقام ارشد ناجا اعلام کرد: مسئول برقراری  امنیت درجامعه نیروی انتظامی است، امروز این امنیت به ویژه در حوزه اقتصادی مورد هجمه قرار گرفته و باید هوشیار باشیم.

جانشین فرمانده ناجا  اضافه کرد:  نیروی انتظامی برای برقراری امنیت اقتصادی در کشور پلیس امنیت اقتصادی را تشکیل داد؛  چراکه پلیس متوجه اوضاع است و مسئله اساسی کشور را موضوع اقتصاد جامعه می‌داند و حاضر است با بسیج منابع خود و تمرکز استعداد و ظرفیت در مرکزی خاص این پیام را به مردم و نظام بدهد که ما آماده هستیم و می‌خواهیم در خط مقدم تهدید دشمن میدان داری کنیم و این پیام روشن به مخلان امنیت اقتصادی کشور است. 

جانشین فرمانده ناجا  با بیان اینکه  در سال میلیارد ها ریال کالای قاچاق وارد کشور می‌شود،گفت:  امروز ابزار لازم برای کنترل در اختیار مرزبانان نیست مگر می شود ۲ هزار کانتینر را با دست باز کرد و بازرسی کرد با یک دستگاه ایکس ری ۲۰۰ کانتینر را می توان بررسی کرد. صاحبان کالا هم سعی می کنند با یک سری زد و بندها بارشان کنترل نشود و متاسفانه فقط به یک سری اسناد اکتفا می شود.

 این  مقام عالی  انتظامی کشور ادامه داد:کالاهای ترانزیت وضعیت بدتری دارند. اینکه گفته می شود عمده قاچاق از مرزهای رسمی وارد می‌شود منظور این نیست که اقدام افراد زحمتکش ( پرسنل گمرک )را نادیده بگیریم؛ اما یک سری خلا  قوانین و مشکلات باعث ایجاد این اتفاقات شده است. 

وی افزود:ما باید درچند حوزه تمرکز کنیم؛اگر منابع تخصیص دهند تا تجهیزات بگیریم می‌توانیم جلوی ۹۰ درصد قاچاق را بگیریم ،ایجاد پلیس امنیت اقتصادی یک خاصیت معجزه گونه دارد که در گستره کشور می‌تواند نقش آفرینی کند، اولین کار ما مطالبه‌گری است باید آسیب شناسی کرده و گلوگاه ها را شناسایی  و پیگیری کنیم.

سردار سلیمانی افزود: قبلا رسم بود که کارگران لنج ها به عنوان سوغات، کالایی تحت عنوان " ته لنجی " می‌آوردند اما امروزه  برخی کل لنج را به عنوان ته لنجی محسوب می‌کنند! و برخی  مسئولان سیاسی، اقتصادی و منطقه‌ای به لحاظ ملاحظات سیاسی و یا ...   با افراد خاطی برخورد نمی‌کنند، در صورتی که سود فقط به جیب برخی‌ها می‌رود.

وی گفت: قاچاقچی ها ۱۰۰ تن و فلان تن کالای قاچاق را وارد می‌کنند و عده ای را اجیر کرده و بار قاچاق را بر دوش این افراد اجیر شده می‌کشند و اسم این کار را کولبری می‌گذارند، کولبری این نیست، کولبری قاعده خود را دارد.

سردار سلیمانی با اشاره به فرار مالیاتی برخی مطرح کرد:برخی  افراد که هزار جور مشکل مالیاتی دارند، مالیات نمی‌دهند، اگر مالیات‌ها پرداخت شود دیگر نیازی به پول نفت نداریم و آن وقت پول نفت را برای توسعه خرج خواهیم کرد، ما در کنار سازمان مالیاتی کشور هستیم.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: تمرکز پلیس اقتصادی باید بر روی مسائل کلان اقتصادی باشد، قاچاق سوخت چرا انجام می شود ؟، سوخت با گالون جابه‌جا نمی‌شود، بلکه با کامیون‌ها در حال قاچاق است، ۱۵ هزار نفتکش در کشور وجود دارد که اعلام کردیم‌ تا بر روی آنها جی پی اس نصب شود تا رفت و آمد آن‌ها را رصد کنیم.

سردار سلیمانی  تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی باید نگاه ملی و فرا ملی داشته باشد، بدترین قاچاق، قاچاق کالای اساسی است، برخی  رزق و روزی مردم را به یغما می‌برند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:  برخی فرصت طلب و سودجو  کالای اساسی را جمع می‌کنند یا به دولت چند برابر می‌فروشند و یا اینکه از کشور خارج و قاچاق می‌کنند، در اینجا فشار بر مردم و کشاورز است که ضرر کرده‌اند.

وی گفت: مردم درد کشور را می‌دانند اگر قدمی برداریم مردم قدردان ما خواهند بود، مردم ما می‌فهمند و درک می‌کنند که چه موضوعی در کشور در اولویت است، اولویت ما صیانت از کارکنان خود باید باشد که  نفوذی  و فرد آلوده در بین ما باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون