نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/19      14:48:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:125


نسخه چاپی
70 درصد پرونده‌هاي ارجاعی به دوایر مشاوره کلانتری‌ها منجر به سازش می‌شوند
گروه استان‌ها – گیلان – فرمانده انتظامی استان در دیدار با مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: یکی از سازمان‌هایی که همواره ارتباط خوبی با پلیس در جهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، سازمان بهزیستی گیلان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " محمدرضا اسحاقی " در جلسه‌ای که با حضور مدیرکل بهزیستی استان گیلان و جمعی از مسئولان انتظامی و بهزیستی در محل دفتر فرمانده انتظامی استان گیلان برگزار شد، بیان داشت: امروزه در تمام دنیا خدمات اجتماعی به عنوان یکی از ابعاد تضمین کننده سلامت در کنار سایر مؤلفه‌های سلامت نظیر سلامت جسمی، روحی، روانی و معنوی نقش و اهمیت بسیار تعیین کننده‌ای پیدا کرده است.

این مقام انتظامی افزود: متولیان امنیت اجتماعی از جمله نیروی انتظامی به عنوان محور اصلی مدیریت امنیت عمومی جامعه محسوب شده و در این راه نیازمند مشارکت عمومی، مدنی و سازمانی دیگر نهادها هستند.

سردار اسحاقی تصریح کرد: پلیس در رویکرد جامعه محور، خود را به عنوان بخشی از جامعه می‌داند و تلاش می‌کند با جلب مشارکت و همکاری سایر اقشار جامعه به کنترل و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه بپردازد.

وی به نقش خدمات روانشناسي و مشاوره رایگان به شهروندان در مركز مشاوره آرامش پلیس و کلانتری‌های سطح استان اشاره کرد و افزود: حدود 70 درصد پرونده‌هايی که به دوایر مشاوره کلانتری‌ها ارجاع می‌شوند منجر به سازش شده و در نتیجه باعث كاهش بار پرونده‌های قضائي مي‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان درخصوص ضرورت مشاركت و تعامل مستمر دستگاه‌هاي مختلف با نيروي انتظامي در تامين امنيت جامعه اظهار داشت: همه‌ دستگاه‌های دولتی در برقراري نظم و امنيت مسئؤل هستند و نيروي انتظامي به‌عنوان حافظ نظم و امنيت جامعه نيازمند همکاري و مشارکت سازمان‌ها و شهروندان است.

در این نشست دکتر " حسین نحوي‌نژاد " مدیرکل بهزیستی استان گیلان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، با اشاره به اين‌كه همكاري و تعامل پليس با دستگاه‌ها، امری مؤثر و غيرقابل انكار است، برهمكاری و تعامل بيش از پيش پليس در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، تاكيد كرد.

وی به محورهای مشترک فعالیت و همکاری بهزیستی در حوزه توانبخشی با نیروی انتظامی اشاره داشت و مشکلات موجود جهت بستری بیماران روانی وسالمندان معرفی شده از طریق دستگاه قضائی برای بستری را برشمرد.

دكتر نحوي‌نژاد ادامه داد: بیماران روانی حاد توسط مراکز درمانی وزارت بهداشت تحت درمان قرار مي‌گيرند و بیشتر مشکلات ما در زمینه نگهداری بیماران روانی مزمن است.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان گیلان با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه در کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه خاطرنشان کرد: سازمان بهزيستي در اجراي طرح‌هاي خود، هرگز بدون همکاري سازمان‌هاي متولي نظم و امنيت موفق نبوده و تنها با ارائه راهکارهاي علمي و عملي در قالب اين گونه نشست‌ها است که می‌توان در حل آسيب‌هاي مختلف اجتماعي موجود در جامعه، گام‌های مثبت برداشت و نتايج به دست آمده را در حل مشکلات آسیب‌دیدگان به کار گرفت.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون