نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/19      14:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:234


نسخه چاپی
ائمه جمعه اهل سنت کرمانشاه عنوان کردند:
پلیس انقلابی همواره در خط مقدم برخورد با ناهنجاری ها قرار داشته است
گروه استان ها - کرمانشاه - جمعی از ائمه جمعه اهل سنت کرمانشاه با قدردانی از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با بی حجابی و بدپوششی در جامعه، عنوان کردند که پلیس به عنوان یک نیروی مکتبی و انقلابی همواره در خط مقدم برخورد با ناهنجاری ها قرار داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، این روزها بحث برخورد پلیس با برخی ناهنجاری ها که همگی نیز جزو مطالبات اصلی و به حق مردمی است به یکی از بحث های داغ کشور تبدیل شده است.

بسیاری از مسئولان و حتی مردم حمایت قاطعانه ای از طرح های پلیس خصوصا در حوزه عفاف و حجاب داشته و دارند و عده ای هم در داخل با بیگانگان و غرب نشینان همنوا شده و از در مخالفت برآمده اند.

این درحالی است که عموم شهروندان خواستار برخورد با هرگونه ناهنجاری برای اتقاء امنیت روانی در جامعه هستند، موضوعی که پلیس نقش مهمی در این قضیه ایفا کرده و جزو وظایف ذاتی آن به شمار می رود.

موضوع بی حجابی و بدپوششی یکی از مسائلی است که در حوزه ناهنجاری های اجتماعی قرار گرفته و قانون جمهوری اسلامی نیز برخورد با این ناهنجاری ها را در چارچوب وظایف پلیس قرار داده است.

برخورد قاطعانه پلیس با ناهنجاری های صورت گرفته در جامعه، عموما با رضایتمندی کامل مردم و مسئولان همراه بوده تا جایی که اکثر آن ها، ضمن حمایت کامل از اقدام پلیس، خواستار تداوم برخوردها نیز هستند.

در این میان، ماموستا " ملامحمد محمدی " امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، ماموستا "ملا احمد شیخی " امام جمعه ثلاث باباجانی و ماموستا "ملا احمد فخری " امام جمعه جوانرود در گفت و گوهایی جداگانه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس از طرح نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری ها از جمله بی حجابی و بدپوششی حمایت کردند.

 حجاب در جامعه یک ارزش است

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با بیان اینکه در جامعه ما حجاب به عنوان یک ارزش شناخته می شود، گفت:  دشمنان اسلام به دنبال کم رنگ و کم اهمیت جلوه دادن این ارزش هستند و متاسفانه برخی ها در داخل هم خواسته یا ناخواسته از ان حمایت می کنند.

ماموستا ملامحمد محمدی تصریح کرد: حجاب یکی از دستورات دین اسلام است و قطعا فواید زیادی دارد که در قرآن و خطاب به پیامبر مکرم اسلام (ص) روی آن تاکید شده است.

وی ادامه داد: حجاب برای انسان نه محدودیت بلکه مصونیت می آورد و خصوصا زن را از بسیاری نگاه های هرزه حفظ می کند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: نیروی انتظامی به عنوان حافظ نظم و امنیت در جامعه به خوبی به موضوع بی حجابی ورود پیدا کرده و در چارچوب قانون با متخلفان و هنجارشکنان برخورد می کند.

ماموستا محمدی در پایان با حمایت از اقدام پلیس در برخورد با هرگونه ناهنجاری در جامعه، گفت: برای اصلاح بسیاری از این ناهنجاری ها سایر دستگاه های اجرایی نیز باید به میدان آمده و به پلیس کمک کنند.

بی تفاوتی نسبت به بی حجابی برای آینده کشور خطرناک است

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی نیز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بی تفاوتی نسبت به بی حجابی را برای آینده کشور خطرناک دانست و از اقدام پلیس در راستای مقابله با این ناهنجاری قدردانی کرد.

ماموستا ملا احمد شیخی افزود: پلیس طرح خوبی را برای مقابله با بی حجابی آغاز کرده و همه دستگاه های اجرایی و متولیان فرهنگی وظیفه دارند که آن ها را در این راه خطیر حتی اگر شده به وسیله تذکر لسانی یاری کنند.

وی تصریح کرد: پلیس انقلابی کشور همواره در خط مقدم برخورد با ناهنجاری ها قرار داشته و اقدامات بسیار خوبی را نیز صورت داده است که جای قدردانی دارد.

امام جمعه ثلاث باباجانی با بیان اینکه برخورد قاطعانه با ناهنجاری ها نیاز به ابزار و امکانات کافی هم دارد، گفت: پلیس در این خصوص باید تقویت و امکانات لازم در اختیارش قرار داده شود.

ماموستا شیخی در پایان با تجلیل از زحمات پلیس، گفت: ائمه جمعه نیز از اقدامات پلیس که قطعا در راستای امنیت بخشی و برخورد با مخلان نظم جامعه و آرامش شهروندان است حمایت می کنند.

برخورد پلیس در مواجهه با بدحجابی حکیمانه است

امام جمعه شهرستان جوانرود نیز برخورد پلیس در مواجهه با بدحجابی را حکیمانه و در راستای سیاست های کلی کشور دانست و گفت: دشمنان یکی از راه های ضربه زدن به نظام را در ترویج بدحجابی دیده اند و از این رو بر ان تاکید و اصرار زیادی دارند.

ماموستا ملا احمد فخری تصریح کرد: در این میان پلیس به عنوان برقرار کننده نظم و امنیت جامعه وظیفه سنگینی برای خنثی کردن این حربه دشمنان دارد که تاکنون نیز به خوبی از عهده آن برآمده است.

وی در پایان و با حمایت از اقدام پلیس برای مقابله با بی حجابی و ترویج آن در جامعه، گفت: همه مسئولان و دستگاه های فرهنگی و نظارتی نیز باید به کمک پلیس آمده و در راستای تحکیم فرهنگ پوشش مناسب تلاش کنند.#

گزارش: مسعود اسماعیلی - اداره اطلاع رسانی معاونت اجتماعی پلیس کرمانشاه


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون