نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/20      10:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:113


نسخه چاپی
خبرنگاران دیده‌بانان جامعه هستند
گروه استان‌ها – گیلان – فرمانده انتظامي استان خبرنگاران را به عنوان دیده‌بانان جامعه قلمداد کرد و بیان داشت: خبرنگاران با نگاه ظريف و دقيق خود مي‌توانند مشكلات اجتماع را رصد كرده و در انتقال آن‌ها به مسئؤلان و دستگاه‌های مختلف تاثيرگذار باشند.

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار " محمدرضا اسحاقی" در آیين تجليل از خبرنگاران، این قشر از جامعه را مجاهدان و ایثارگران عرصه روشنگری و اطلاع‌رسانی دانست که با جوهره جان خویش و با علاقه و تحمل مرارت‌ها، به آگاهی بخشی جامعه همت می‌گمارند.

این مقام ارشد انتظامی از خبرنگاران به عنوان ديده‌بانان جامعه ياد كرد و افزود: خبرنگاران، تنها كساني هستند كه با نگاه ظريف و دقيق خود مي‌توانند مشكلات اجتماع را رصد كرده و در انتقال آن‌ها به مسئؤلان و دستگاه‌های مختلف تاثيرگذار باشند.

وی با اشاره به سفر سالانه هزاران نفر مسافر و گردشگر به گیلان و همچنین افزایش حجم ورود خودرو به استان تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در زمینه کاهش تصادفات و تلفات، در 4 ماهه نخست سال 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، كاهش 22 درصدی آمار تلفات انسانی در تصادفات جاده‌ای و همچنین کاهش 8 درصدی در کل تصادفات به وقوع پیوسته در معابر برون شهری را شاهد بودیم.

سردار اسحاقی با بیان اینکه 72 درصد جان باختگان تصادفات در سال گذشته موتورسواران و عابران پیاده بودند، ادامه داد: برای کاهش این تلفات قریب به 15 هزار نفر موتورسوار در قالب برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک به صورت چهره به چهره تحت آموزش قرار گرفتند و حدود 7 هزار کلاه ‌ایمنی به آن‌ها اهداء شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در 4 ماهه نخست سال جاری 22 طرح تشدید مقابله با سرقت در سطح استان گیلان اجرا شد که در این راستا 548 سارق حرفه‌ای که اکثر آن‌ها غیربومی بودند، دستگیر و به مقام قضائی معرفی شدند.

وی به شناسائی و انهدام 10 باند حرفه‌ای جعل و کلاهبرداری در پوشش شرکت‌های هرمی در 4 ماهه نخست سال 98 اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا 694 پرونده کلاهبردای کشف و 589 نفر کلاهبردار دستگیر شده‌اند.

سردار اسحاقی تعداد تماس‌های شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در 4 ماه نخست سال جاری را 403 هزار و 440 تماس عنوان کرد و افزود: به 210 هزار و 440 تماس شهروندان از طریق راهنمایی و ارشاد رسیدگی شده و 193 هزار تماس نيز به عملیات پلیسی منجر شده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان به کشف بیش از 80 درصد جرایم در فضای مجازی که به پلیس گزارش شده‌ اشاره داشت و خاطرنشان کرد: بیشتر متهمان اینترنتی دستگیر شده در مقطع سنی بین 26 تا 35 سال هستند .

گفتنی است، در پایان این مراسم ضمن تجلیل و اهداء لوح تقدیر به خبرنگاران برگزیده، از تمامی خبرنگاران حاضر در این نشست تقدیر شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون