نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/20      10:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:103


نسخه چاپی
اربعین امسال با همراهی خوب رسانه ها، حماسه ساز خواهد شد
گروه استان ها- ایلام-فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه ، اربعین امسال با همراهی خوب رسانه ها حماسه ساز خواهد شد، گفت: نیروی انتظامی ، تمامی تمهیدات امنیتی و ترافیکی را جهت سهولت تردد زائران اندیشیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "نورعلی یاری" در جمع خبرنگاران و به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت:  بی تردید کارکرد رسانه ها در ارائه تصویری از مشکلات موجود جامعه و نظارت عمومی بر مسئولان و دستگاه های اجرایی، بی بدیل و غیرقابل انکار است.

وی کار حرفه ای را شاخصه یک رسانه عنوان کرد و گفت: اصحاب رسانه با شناخت از وضعیت موجود کشور، منطقه و جهان می توانند مطالب و گزارش های کیفی و پرمحتوا را مخابره کنند و تحقق این موضوع حساس،نیازمند مطالعه و کسب آگاهی است که تمام خبرنگاران باید به این سلاح آگاهی مجهز باشند.

فرمانده انتظامی استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام گرفته پلیس در 4 ماهه اول سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در حوزه پلیس آگاهی با برنامه ریزی، اشراف اطلاعاتی ، همکاری مناسب با مراجع قضائی و استفاده از ظرفیت  معتمدان و ریش سفیدان ، قتل ها در استان کشف، مجرمان آن  دستگیر و  جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی گفت: کاهش سرقت ، دستگیری سارقان  و مالخران اموال مسروقه  از جمله اقد‌‌‌اماتی بوده که با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام از حیث فراوانی وقوع سرقت حائز رتبه 33 کشوري است و به عبارت ديگر 32 استان دیگر بالاتر از استان ایلام قرار دارند.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: اولین استانی هستیم که در برون سپاری کارهای حوزه تشخیص هویت ، حائز رتبه برتر هستیم .

 وی به روز بودن علم کشف جرایم پرونده ها در حوزه تشخیص هویت پلیس اشاره کرد و گفت: کشف علمی پرونده ها با استفاده از سامانه  های هوشمند و از طریق آزمایشگاه های الکترونیک جنایی از دیگر اقدامات پلیس آگاهی در این زمینه بوده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام به اقدامات پلیس در حوزه اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری نیز اشاره کرد و گفت : پلیس آگاهی استان با اقدامات موثر خود،  رتبه دوم کشور  را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

 فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه به اقدامات شاخص پلیس راه و راهور استان اشاره کرد و گفت: کسب مقام برتر کشوری در زمینه کاهش تصادفات در طرح نوروزی سال ۹۸،کسب مقام برتر کشور در 3 سال متوالی در حوزه راه روستایی ،از اقداماتی  بوده که در حوزه پلیس راه و راهور استان انجام شده است.

وی گفت: با برنامه های اثرگذار پلیس در محورهای درون شهری و برون شهری و با استفاده از ظرفیت سامانه های نرم افزاری و سخت افزاری ، شاهد کاهش کشته شدگان تصادفات و مجروحان حوادث رانندگی بوده ایم.

سردار یاری یاد آور شد: بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده ، انتظامی استان ایلام  رتبه دوم کشور را از نظر احساس امنیت و آرامش کسب کرده است .

سردار یاری در بخش دیگری از گزارش خود به عملکرد حوزه پلیس فتا پرداخت و گفت:از ابتدای امسال تا کنون ،پرونده هایی در حوزه فضای سایبری داشتیم که بیش از 72 درصد این پرونده ها با اقدامات فنی و کارشناسان پلیس فتا شناسایی و عاملان آنها نیز تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان ایلام به اقدامات و عملکرد معاونت اجتماعی انتظامی استان ایلام نیز اشاره کرد و گفت: معاونت اجتماعی انتظامی استان به عنوان  پل ارتباطی بین مسئولان ،رسانه ها و مردم با پلیس است  و الحمدلله در این زمینه، ما شاهد پیشرفت و نوآوری های بسیار زیادی بوده ایم.

 وی به مصالحه بیش از ۷۰ درصدی پرونده های شکل گرفته در مراکز مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی اشاره کرد و گفت:  با اقدامات کارشناسان این حوزه، پرونده ها  قبل از ورود به چرخه قضائی ، حل و فصل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود،به اطلاع رسانی دقیق، به موقع و شفاف پلیس ایلام در بستر خبرگزاری پلیس اشاره کرد و گفت:  از ابتدای امسال، پلیس به صورت شبانه روز  ، اخبار ، پیام و گزارش در پیام رسان سروش، سایت ناجا، خبرگزاری و پرتال پلیس منتشر کرده و این اخبار بلافاصله نیز جهت اطلاع رسانی عمومی در اختیار رسانه‌های استان قرار گرفته است.

این مقام انتظامی،  برگزاری کلاس آموزش همگانی، برپایی نمایشگاه علمی و تخصصی  و... را از دیگر اقدامات حوزه  معاونت اجتماعی عنوان کرد و گفت: معاونت اجتماعی انتظامی استان در 3 سال اخیر توانسته است رتبه اول کشور در اجرای برنامه های هفته ناجا را کسب کند.

سردار یاری در ادامه به ثبت  پیام و تماس مردمی با دفتر نظارت همگانی بازرسی استان در 4 ماهه ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار های موجود و بررسی های صورت گرفته انتقادات از عملکرد رده های انتظامی استان در این مدت کاهش یافته است و رضایت مندی مردم نیز از عملکرد رده های انتظامی افزایش داشته است.

وی همچنین به استخدام داوطلبان عضویت در ناجا در 3 سال گذشته اشاره کرد و گفت: داوطلبان پس از طی مراحل استخدامی به مراکز آموزشی اعزام شده اند.

سردار یاری در پایان به کنگره عظیم اربعین حسینی(ع) نیز اشاره کرد و گفت: نقش رسانه ها در چند سال گذشته در راستای اطلاع رسانی عمومی در این همایش ملی بی نظیر بود .

وی گفت: انتظار داریم رسانه‌ها، با توجه به حضور میلیونی زائران اباعبدالله الحسین(ع) برای شرکت در کنگره عظیم اربعین حسینی امسال، دقت شفافیت و سرعت را در اطلاع رسانی اخبار مد نظر قرار داد تا زائران بتوانند با اطلاعاتی که از این رسانه ها دریافت می کنند با امنیت و آرامش در مرز تردد کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه ، اربعین امسال با همراهی خوب رسانه ها حماسه ساز خواهد شد، گفت: نیروی انتظامی ، تمامی تمهیدات امنیتی و ترافیکی را جهت سهولت  تردد زائران اندیشیده و  طرح عملیاتی  آن را به رشته تحریر در آورده و در اختیار فرماندهان و مسئولان مربوطه قرار داده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون