نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/20      13:9:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:202


نسخه چاپی
انهدام 80 باند سرقت طی 4 ماه امسال/ تجليل از خانواده خبرنگار شهيد صارمي
گروه استان ها – لرستان - فرمانده انتظامی استان با اشاره به اقدامات 4ماهه امسال پلیس آگاهی لرستان گفت: طی اين مدت 80باند سرقت متلاشی، 2هزار و 253نفر سارق دستگیر که از این تعداد هزار و 120سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار بوده اند .

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس ، سردار " حاجی‌محمد مهدیان‌نسب" در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه در سالن جلسات اين فرماندهی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عرصه خبر به ویژه شهید «محمود صارمی» خبرنگاران را قشر کم توقع و پرتلاش جامعه خواند و افزود : خبرنگاران با انعکاس سریع و صحیح اخبار و اطلاعات در بین جامعه نقش بسزایی در ایجاد احساس امنیت در جامعه دارند .

وي با اشاره به اين كه  خبرنگاران یاوران پلیس در برقراری نظم و امنیت و پيشگيري از وقوع جرم هستند گفت : خبرنگاران به عنوان عناصر اصلي ارتقاء آگاهي و دانش عمومي جامعه، نقش اصلي در رويكرد جامعه محوري پليس دارند.

به گفته فرمانده انتظامي استان زيرساخت های اطلاع رسانی بر محور خبر استوار بوده و پردازش و انعکاس آن نيز وابسته به وجود خبرنگار می باشد لذا  نقش خبرنگار در دستيابی به اهداف توسعه و جهانی شدن ارتباطات به عنوان عنصری حياتی و ارزشمند بيشتر مشخص می شود.

وي با اشاره به وقوع سیل فروردين ماه در استان و تقدير از زحمات صدا و سيما و اصحاب رسانه و همدلي و همبستگي مردم و مسئولان در امدادرساني به مناطق سيل زده اظهار داشت: نيروي انتظامي جهت ایجاد نظم، امنیت و جلوگیری از گره‌های ترافیکی با بسيج تمامي امكانات و استقرار در نقاط حادثه خيز جاده ها در خدمت مردم و مسافران بود .

سردار مهديان نسب با تاكيد بر اين كه نظارت مردم در حوزه پلیس را بسیار جدی گرفته‌ایم افزود : بر این اساس مشکلات هم‌استانی‌ها از طریق 197 را رسیدگی كرديم ضمن اين كه از 7هزار و 225مورد تماس تلفنی که ثبت سامانه پلیس شدند 30درصد مشاوره و انتقاد و حدود 70درصد نيز تقدیر از اقدامات نیروی انتظامی بوده است .

فرمانده انتظامي استان ادامه داد : 76درصد از مراجعان به کلانتری‌های استان از طریق كارشناسان مشاوره‌ ای به صلح و سازش پایدار منجر شده‌است.

اين مقام ارشد انتظامي استان با بیان اين كه در حوزه تشکیل قرارگاه جهادی کاهش تصادقات با توجه به این که در 4 ماه گذشته بسیاری از جاده‌های استان دچار آسیب شدند و افزایش تعداد ترددها سبب شد میزان تصادفات افزایش پیدا کند افزود : در اين راستا 28درصد افزایش فوتی داشتیم ولی در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5درصد کاهش فوتی و 13درصد تصادفات خسارتی کاهش داشته‌ایم .

سردار مهدیان‌نسب با اشاره به اجرای طرح ناظر افزود: طرح ناظر در سطح استان جهت برخورد با بدحجابی، آلودگی صوتی، سگ‌گردانی و ایجاد مزاحمت شروع شده و به‌شدت پیگیری می‌شود كه در این راستا هزار و698 واحد صنفي متخلف پلمب و 59 دستگاه خودرو به علت ايجاد مزاحمت توقیف شدند .

فرمانده انتظامی استان به اقدامات حوزه فوریت‌های پلیسی اشاره كرد و افزود : با توجه به اجرای طرح تجمیع در مجموع 365 هزار و 521 مورد تماس با افزايش 27درصدي صورت گرفته است .

وی با بیان اين كه 2هزار و 60 شبگرد و نگهبان جهت تقویت حوزه پلیس پیشگیری ساماندهی شدند بيان داشت : 320 نفر نگهبان محله آموزش هاي لازم را فرا گرفتند ضمن اين كه امسال 44هزار و 199فقره پرونده قضائی رسیدگی که نسبت به سال گذشته 15درصد افزایش داشته‌ایم.

سردار مهدیان‌نسب با اشاره به اين كه در حوزه مواد مخدر رویکرد پليس برخورد با معتادان متجاهر و خرده‌فروشان مواد مخدر است افزود : طی 4ماهه امسال 2تن و 53کیلوگرم موادمخدر کشف و 399طرح موضوعی برای پاک سازی مواد مخدر اجرا شد که در اين خصوص 22باند منهدم،8هزار و 655قاچاقچی ، توزیع‌کننده ، خرده‌فروش مواد و معتاد متجاهر دستگیر و هم‌چنین 9کارگاه آموزشی برای خانواده‌های در معرض آسیب مواد مخدر برگزار شده‌است.

فرمانده انتظامی استان عنوان کرد: 3هزار و 654 طرح نقطه‌ای، منطقه‌ای و35 طرح عملیات مشترک و حجمی در سطح استان اجرا شده‌است.

وی بیان کرد: در حوزه پلیس فتا در 4 ماه امسال 2هزار و 360سایت مجرمانه شناسایی، 135 پرونده قضائی تشکیل و 132مجرم اینترنتی شناسایی و به دستگاه قضا معرفی شدند .

سردار مهدیان‌نسب با اشاره به اقدامات چهارماهه امسال پلیس آگاهی لرستان گفت: طی اين مدت 80باند سرقت متلاشی، 2هزار و 253نفر سارق دستگیر که از این تعداد هزار و 120سارق حرفه‌ای سابقه‌دار بودند .

وي با اشاره به اين كه در حوزه قاچاق کالا هزار و433عملیات با 300درصد افزایش قاچاق داشته ایم گفت : امسال 217میلیارد تومان كالاي قاچاق كشف شد و در اين خصوص 36باند منهدم، هزار و 397نفر قاچاقچی کالا دستگیر که نسبت به سال گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته‌ایم.

گفتنی است در پايان فرمانده انتظامي استان با اهدا تنديس و هدايا از مادر خبرنگار شهيد «محمود صارمي » که مهمان ویژه این مراسم بودتجليل كرد .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون