نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/20      14:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:197


نسخه چاپی
کشف 246 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی
گروه استان ها- مركزي- فرمانده انتظامي استان در نشست خبري با اصحاب رسانه از كشف 246 ميليارد ريال كالاي قاچاق از ابتداي سال جاري در عمليات هاي پليس استان خبر داد و گفت:‌ در اين عمليات ها 353 قاچاقچي كالا دستگير شدند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ"حسن مفخمی شهرستانی" در نشست خبري و مراسم تجلیل از خبرنگاران استان مركزي با گرامي داشت روز خبرنگار و با اشاره به راهبردهاي امنيت بخش پليس استان بيان داشت:‌ بالابردن استانداردها وارتقاء سطح خدمات با رويکرد پاسخگویی،شفافیت،خدمت موثر،نگاهی اقناعی به افکار عمومی،توجه به شاخص‌های امنیت روانی و استانداردسازي رفتار كاركنان از راهبردهايي است كه پليس استان بيش از پيش در برنامه‌ریزی ها بدان تاكيد خواهد داشت.

وي افزود:امروزه، شهروندان ناجا را امانت‌دار و حافظ مال و جان و ناموس خود می‌دانند و با نهادينه شدن رويكرد جامعه محوري در ساختار سازماني پليس و در بازخورد گیری هاي اخير ،این ذهنیت بيش از پيش در بستر اجتماع و نوع تعاملات سازماني تقویت‌شده و لازم است با استفاده و تعريف چشم انداز صحيح از ظرفیت‌های رسانه اي مطلوب استان براي سير در جهت تعالي و تحقق هر چه مطلوب تر اين نگاه بيش از گذشته گام برداشته شود.

اين مقام ارشد انتظامي در استان مركزي يكي از محورهاي ارزيابي امنيت را اعتماد اجتماعي خواند و نقش رسانه را با توجه به نوع تعاملات و ماموریت‌های نيروي انتظامي در تضمين پويايي وكارآمدي اين رويكرد مهم برشمرد.

وي يكي از مطالبات مردمي از نيروي انتظامي در حوزه امنيت اجتماعي را مبارزه با سارقان عنوان كرد و افزود: نيروي انتظامي در برنامه هاي اجرايي و عملياتي خود در ساليان اخير در زمينه پيشگيري از جرايم و مقابله با مجرمان به ويژه سارقان برنامه ريزي جامعي داشته و با تشكيل قرارگاه مبارزه با سرقت اين مهم را با جديت پيگيري كرده و اين رويكرد كه با جديت بيشتري در استان دنبال خواهد شد.

کشف بيش از 2 تن مواد مخدر و 246 ميليارد ريال كالاي قاچاق

سرهنگ" مفخمی شهرستانی" در ادامه با اشاره به اقدامات پليس در مبارزه با قاچاق كالا در سال "رونق توليد" به تشريح بخشي از دستاوردهاي پليس استان در مبارزه با قاچاق كالا اشاره داشت و گفت:‌ 246 میلیارد ریال کالای قاچاق در عمليات های پليس استان در سال جاري كشف و 215دستگاه خودرو توقیف و 353 فرد نيز دستگير و به مراجع قضائي معرفي شده اند.

فرمانده انتظامي استان مركزي به برنامه هاي پليس استان در مبارزه با مواد مخدر به عنوان بخشي ديگر از مطالبه مردمي نيز اشاره داشت گفت: در 4 ماه و15روز ابتدای امسال2 هزار و 22 کیلوگرم انواع مواد مخدر كشف و 118نفر قاچاقچي دستگير و 13باند تهيه و توزيع مواد مخدر نيز منهدم شده و 7هزار و 283نفرمعتاد نيز با همكاري ديگر سازمان هاي مسئول ساماندهي شده اند.

سرهنگ" مخفمي شهرستانی"پاك سازي نقاط آلوده را نيز به عنوان يكي از مهم ترين برنامه هاي اثربخش پليس در افزايش رضايت مندي عمومي خواند و اظهار داشت : از ابتداي سال 8 مرحله طرح‌هاي پاک‌سازي در مركز استان و 96 مرحله در شهرستان‌ها با بهره‌گيري از توان و تجهيزات پليس اجرايي شده است.

فرمانده انتظامي استان مركزي اظهار داشت: در اجراي اين عمليات هاي پاک‌سازی، در حدود 50 كيلوگرم انواع مواد مخدر و 325 فقره انواع سرقت كشف شده و در حدود یک هزار و 42 نفر در خصوص جرایم مواد مخدر و 227 نفر سارق و ... دستگير و به مراجع قضائي معرفي شدند.

اين مقام مسئول در ادامه به دستاوردهاي پليس در برخورد با جرايم اقتصادي در سطح استان نيز اشاره داشت و گفت: ارزش ريالي مجموع كشفيات پليس در جرايم اقتصادي در جرايمي چون اختلاس، اخلال در نظام اقتصادي، تسهيلات غيرمجاز بانكي، پولشويي، رباخواري، تباني در معاملات دولتي، فرار ماليات، احتكار و تعدي در حدود 94ميليارد و 300 ميليون ريال بوده و 485 هتكار از اراضي ملي نيز رفع تصرف شده است .

 جايگاه نخست كشفيات سايبري

اين مقام ارشد انتظامي در ادامه با بيان رتبه نخست پليس فتا استان در كشفيات سايبري در ارزيابي سال گذشته و آخرين برآورد انجام شده در 4 ماهه نخست امسال گفت: ايجاد امنيت و کاهش مخاطرات براي فعاليت‌هاي علمي، اقتصادي و صيانت از هويت ديني و ملّي و همچنين مراقبت و پايش از فضاي سايبري براي پيشگيري از تبديل شدن اين فضا به بستري ناامن براي خانواده و از سويي ممانعت از تعرّض به ارزش‌ها و هنجارهاي اجتماعي از جمله‌ تأکيدات پليس در امنيت فضاي سايبري است.

وي از افزايش 132 درصدي جرايم سايبري در سطح استان در مدت مقايسه سال قبل خبر داد وگفت: با برنامه ريزي هدفمند انجام شده، كشفيات سايبري پليس استان نيز در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 110 درصد افزايش داشته است و ميزان كشف به وقوع جرايم در اين حوزه در حدود 97 درصد بوده است كه اين ميزان 12 درصد از شاخص كشوري بالاتر است.

سرهنگ مخفمي شهرستاني با اشاره به نوع فراواني جرايم سايبري در استان مركزي گفت:‌ برداشت غيرمجاز از حساب افراد، كلاهبرداري رايانه اي، هتك حيثيت و نشر اكاذيب به ترتيب بيشترين پرونده هاي قضائي پليس فتا استان را تشكيل مي دهد.

کاهش 12 درصدی فوتی های ناشی از حوادث رانندگی

فرمانده انتظامي استان مرکزي با اشاره به كاهش 12 درصدي كشته شدگان ناشي از سوانح رانندگي در استان گفت: از ابتداي سال تا كنون در مجموع 192 نفر در سوانح رانندگي استان جان خود را از دست داده اند كه از اين تعداد، 153 نفر در محورهاي مواصلاتي و 39 نفر در حوزه هاي درون شهري بوده است.

وي برنامه ريزي در افزايش ارتقاء‌ ايمني ترافيكي را ضرورتي مهم خواند و گفت: در حوزه برخورد پليس با رانندگان متخلف، 8 هزار و 132 دستگاه خودرو و 4 هزار و 558 دستگاه موتورسيكلت متخلف توقيف و به پاركينگ انتقال شده است.

سرهنگ مخفمي شهرستاني به بخشي ديگر از خدمات پليس در حوزه راهنمايي و رانندگي اشاره كرد و اظهار داشت: از ابتداي سال تا كنون 18 هزار و 500 بازديد خودرويي، 14 هزار و 746 تعويض پلاك خودرو و 934 مورد تعويق پلاك موتورسيكلت و 903 مورد صدور پلاك جديد موتورسيكلت، 16 هزار و 922 مورد نقل و انتقال وسايل نقليه، 8 هزار و 420 مورد صدور گواهينامه انجام پذيرفته است.

وي اضافه كرد:‌در بهره گيري از ظرفيت هاي اجتماعي در ارتقاء فرهنگ ترافيك نيز  6 هزار و 950 نفر از همياران و پليس ياران و 350 نفر فرهنگ يار پليس آموزش داشته شده اند و براي 363 نفر از رانندگان ناوگان عمومي نيز برنامه هاي آموزشي اجرا شده است.

مصالحه 85 درصدي پرونده ها در دواير مشاوره

سرهنگ مخفمي شهرستاني در ادامه به مصالحه 85 درصدي پرونده هاي ارجاعي به دواير مشاوره و مددكاري پليس استان نيز اشاره كرد و افزود: از ابتداي سال جاري در حدود 4 هزار و 681 مورد انواع خدمات مشاوره اي از سوي كارشناسان مشاوره پليس به شهروندان ارائه شده و براي 7 هزار و 112 نفر در قالب 142 جلسه آموزشي و مشاوره فعال برگزار شده است.

فرمانده انتظامي استان مركزي توجه به دغدغه هاي مردمي درحوزه ماموريت هاي ناجا را نيز مورد تاكيد قرار داد و گفت: در تحقق يك پليس پویا، منعطف در شناخت و پاسخگو به مسائل و نیازمندی هاي اجتماعي در، نيروي انتظامي در رويكرد جامعه محور خود توجهي ويژه با انجام برآوردهاي اجتماعي و بازخوردگيري از شهروندان دارد و راهبردهاي ماموريتي خود را بر اين اساس برنامه ريزي مي كند.

110 استان 380 هزار بار زنگ خورد

سرهنگ مخفمي شهرستاني در ادامه  با اشاره به طرح تجميع خطوط 110 در استان در راستاي توسعه خدمات بهينه به شهروندان در حوزه ماموريت هاي 110 گفت: تعيين شاخصه هايي براي رسيدگي به تماس هاي شهروندان به سامانه تلفني 110 در پژوهش هايي ميداني كه به صورت كشوري از نحوه خدمات رساني پليس در ماموريت هاي مركز فوريت هاي پليس سوي ناجا انجام شد، در انجام مطلوب و دقيق ماموريت ها و رضايت مندي شهروندان در دستور كار پليس قرار گرفته است.

وي ‌ماموريت هايي 110 را به دو بخش فوريتي و غيرفوريتي تقسيم بندي كرد و گفت:‌در سال جاري 380 هزار و 113 تماس با افزايش 27 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل با سامانه تلفني 110 تماس گرفته شده است كه 171 هزار و 430 تماس منجر به عمليات شده است.

اين مقام مسئول ادامه داد: متوسط تماس هاي عملياتي روزانه پليس استان در حدود يك هزار و 505 تماس است كه توسعه و بهبود خدمات رساني پليس نسبت به گذشته در اين شاخصه به عنوان يكي از اولويت هاي اجرايي در دستور كار قرار دارد.

افزايش 5 درصدي تماس هاي مردمي با 197

سرهنگ مفخمي شهرستانی در ادامه سامانه 197 در نيروي انتظامي را از مولفه هايي مهم در پاسخگويي پليس به مردم دانست و اظهار داشت: سامانه تلفني 197 بستري است در ارتباط كليه شهروندان با مسئولان نيروي انتظامي كه در تحقق كيفي و تاثيردهي هر چه بيشتر ديدگاه هاي شهروندان در ماموريت هاي انتظامي، در اين سامانه سعي بر نگاه تحليلي و كارشناسي و ارائه بازخورد مناسب به فردتماس گيرنده است.

وي اين سامانه را يكي از بهترين سامانه هاي ارتباطي با مسئولان خواند وگفت:‌ با افزايش 5 درصدي از ابتداي سال تا كنون 14 هزار و 219 مورد تماس با سامانه تلفني 197 دفتر نظارت همگاني پليس استان گرفته شده كه اين خود نشاني از افزايش اعتماد به رويكرد پاسخگويي و شفافيت در ناجاست.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون