نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/22      14:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:278


نسخه چاپی
پلیس در توسعه و تعمیق مشارکت عمومی گام های موثری بردارد/لزوم توانمندسازی و افزایش آگاهی مدیران و کارشناسان ناجا در حوزه مشارکت
گروه ناجا - مدیر کل مشارکت عمومی معاونت اجتماعی ناجا گفت: پلیس به عنوان متولی حفظ امنیت و بازوی اجرایی نظام برای تأمین امنیت، بیشترین ارتباط و تعامل را با مردم دارند بنابراین باید در راستای تعمیق مشارکت عمومی در حوزه امنیت اجتماعی و عمومی گام بردارند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "جواد بنی عامریان" در کارگاه آموزشی مشارکت و امنیت اجتماعی" ضمن تبیین اهداف و برنامه های این کارگاه آموزشی؛ مشارکت و نظارت همگانی را یکی از ارکان اصلی نظام اجتماعی برشمرد و اظهارداشت: مشارکت مبتنی بر حضور اجتماعی و تعامل میان مردم است، در واقع می توان گفت ایجاد و قوام امنیت عمومی به مشارکت همه آحاد جامعه در امور مربوط به حیات اجتماعی خود، وابسته است.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مرتبط با مردم که پیوند تنگاتنگ با زندگی اجتماعی آنها دارد، امنیت است که در بستر آن شهروندان می توانند به کسب و کار و تأمین نیازهای خود بپردازند.

مدیر کل مشارکت عمومی معاونت اجتماعی ناجا تصریح کرد: پلیس به عنوان متولی حفظ امنیت و بازوی اجرایی نظام برای تأمین امنیت، بیشترین ارتباط و تعامل را با مردم دارند که با توجه به بسترهای موجود مشارکت پذیری جامعه، باید در راستای توسعه و تعمیق مشارکت عمومی در حوزه امنیت اجتماعی و عمومی گام بردارند.

سرهنگ بنی عامریان ادامه داد: توانمندسازی و افزایش آگاهی مدیران و کارشناسان حوزه مشارکت، ایجاد وحدت رویه مفهومی و بینشی در میان کارکنان حوزه مشارکت سراسر کشور، ارتقاء مهارت های ارتباطی کارشناسان و بسترسازی برای شروع اقدامات مشارکتی نوین و بازخوانی برنامه های مصوب (فعالیت های فرهنگی و ایجابی) حوزه مشارکت عمومی در سال 98 از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی به شمار می آید.

وی تصریح کرد: برقراری ارتباط و تعامل با سطوح مختلف جامعه به منظور جلب مشارکت عمومی در مأموریت های ناجا و بهره برداری از امکانات و توانمندی های بالقوه آنها در راستای ارتقاء نظم و انضباط اجتماعی و نیل به امنیت پایدار، مأموریت اصلی حوزه مشارکت عمومی است.

مدیر کل مشارکت عمومی ناجا عنوان کرد: وضعیت آسیب ها و جرایم در سطح کشور؛ تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی، آداب و رسوم و سنت ها و گویش ها در سطح حوزه مأموریتی؛ شناخت ظرفیت های درون و برون سازمانی(بانک اطلاعات)، نظرسنجی های اجتماعی، مطالعات و تحقیق های اجتماعی، بسترسازی و تسهیل در اجرای مأموریت های ناجا، پیشگیری اجتماعی و ارتقاء احساس امنیت در جامعه و ... از جمله موضوعاتی است که در راستای تحقق مأموریت حوزه مشارکت باید مدنظر قرار بگیرد.

سرهنگ بنی عامریان؛ اجرای طرح شورای معتمد پلیس، تجلیل از سازمان های مردم نهاد برگزیده کشور در ستاد ناجا، برگزاری کارگروه پیشگیری از آسیب ها، وقایع و رخدادهای اجتماعی (حوادث) و نیز کارگاه آموزشی مشارکت عمومی و رابطین عفاف و حجاب و ... را از دیگر برنامه های اداره کل مشارکت عمومی معاونت اجتماعی ناجا در سال 98 برشمرد. 

وی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه مشارکتی عفاف و حجاب، برگزاری جشنواره چادرهای آسمانی و ... نیز از دیگر برنامه های اداره کل مشارکت عمومی در سال جاری است.

گفتنی است، امروز کارگاه آموزشی مشارکت و امنیت اجتماعی برای اولین بار در معاونت اجتماعی ناجا از طریق ویدئو کنفرانس با حضور سردار "احمد نوریان" سخنگو و معاون اجتماعی ناجا و شرکت تمامی استان ها برگزار شد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون