نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/22      15:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:323


نسخه چاپی
همه شرایط برای بازگشایی مرز خسروی فراهم است
گروه استان ها - کرمانشاه - استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به مذاکراتی که با عراق داشته ایم همه شرایط برای بازگشایی مرز خسروی آماده و فراهم است.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، "هوشنگ بازوند"در ستاد برنامه ریزی، مدیریت و ساماندهی مراسم اربعین حسینی(ع)، اظهار داشت: طی چند روز آینده، وزیر کشور عراق به ایران سفر می کند و یکی از برنامه هایی که احتمالا مطرح خواهد شد، بازگشایی مرز خسروی است‌.

وی گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، مشکل امنیتی خاصی برای تردد زائران اربعین از مرز خسروی تا کربلا نداریم، از این رو لازم است مدیران موضوع میزبانی از زوار را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

بازوند همچنین از معاونان سیاسی - امنیتی و هماهنگی امور عمرانی استانداری خواست تا چند روز دیگر برای بررسی و رصد میدانی وضعیت مسیر تردد زائران اربعین در منطقه حضور یابند.

استاندار کرمانشاه یادآوری کرد: باید تلاش کنیم، در زمینه زیرساخت ها و میزبانی شایسته از زائران اربعین وضعیت بهتری کسب کنیم؛ بنابراین لازم است مسئولان و مردم کرمانشاه که عاشق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستند با تمام وجود پای کار بیایند.

 آمادگی پلیس برای تامین امنیت زائران اربعین

در این جلسه، سردار " علی اکبر جاویدان" فرمانده انتظامی استان کرمانشاه نیز از آمادگی کامل این پلیس برای تامین امنیت زائران اربعین در صورت بازگشایی مرز خسروی خبر داد و گفت: کرمانشاه از دیرباز محل عبور و تردد زائران عتبات عالیات و کربلای معلی بوده است.

وی ادامه داد: بحث امنیت زائران مسئله بسیار مهمی است که بخش عمده ای از آن برعهده پلیس قرار دارد که در سال های اخیر نیز به خوبی این موضوع محقق شده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در سال های اخیر با اینکه ترددی از کرمانشاه به کربلای معلی انجام نشده اما مجموعه انتظامی استان در کنار همکاران خود در استان های ایلام و خوزستان کاملا پای کار بوده و با اعزام نیروی کمکی به امنیت زائران کمک کرده است.

سردار جاویدان تصریح کرد: همچنین پلیس برای کارهای مربوط به صدور گذرنامه در سریع ترین زمان ممکن آمادگی دارد و زیرساخت های این کار نیز فراهم شده است.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون