نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/22      16:22:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:349


نسخه چاپی
ایمن سازی راه ها کاهش ۹۵ درصدی حوادث ترافیکی را به همراه دارد
گروه استان ها-قم- رئیس پلیس راه کشور با اشاره به کاهش کشته‌های حوادث ترافیکی از سال ۸۵ تاکنون، گفت: سهم ایمن سازی راه‌های مواصلاتی در این موفقیت ۹۵ درصد است و سایر عوامل از جمله به روز شدن ناوگان حمل و نقل و استفاده از تجهیزات نوین در محورها سهم 5 درصدی دارد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سید تیمور حسینی" در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های قم، با بیان اینکه در بسیاری از محورها اولین خطا آخرین خطا می‌شود، تاکید کرد: باید عواملی که در محورهای مواصلاتی باعث حوادث ترافیکی می شود را برطرف کرد.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به نامناسب بودن وضعیت رانندگی و ترافیکی کشور در معابر به‌ویژه معابر برون شهری، گفت: برای بهبود وضعیت ترافیکی معابر کشور بایستی راهبردهای کارآمدی اتخاذ شود.

این مقام ارشد انتظامی افزود: برای همه کشور نمی‌توان نسخه واحد پیچید و انتظار داشت این راهکار در همه استان‌ها جواب دهد، بلکه باید با همکاری و تعامل نزدیک مسائل هر استان را با توجه به شرایط خاص خودش تحلیل و بررسی کنیم تا به نتیجه مثبت برسیم.

سردار حسینی با اشاره به کاهش کشته‌های حوادث ترافیکی از سال ۸۵ تاکنون، گفت: سهم ایمن سازی راه‌های مواصلاتی در این موفقیت ۹۵ درصد است و سایر عوامل از جمله به روز شدن ناوگان حمل و نقل و استفاده از تجهیزات نوین در محورها سهم 5 درصدی دارد.

وی، راه، وسیله نقلیه و انسان را از عوامل دخیل در تصادفات عنوان کرد و گفت: در اغلب تحلیل‌ها نیز به‌درستی سهم عمده به انسان اختصاص داده می‌شود و از این واقعیت مسلم نباید غافل شویم که با وجود حقیقت داشتن خطای انسانی، نمی‌توانیم بگوییم خودشان در تصادفات مقصر بوده‌اند و با این کار، سهم خودمان را نادیده بگیریم.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: با همان فرمول‌هایی که در دنیا وجود دارد باید مباحث مربوط به مهندسی ترافیک، ایمنی راه و خودرو را به‌درستی اجرا کنیم؛ در این صورت است می‌توانیم ادعا کنیم بخش قابل توجهی از خطاهای انسانی را جبران خواهیم کرد.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به این‌که سال گذشته، شاهد ۲ تصادف در یک نقطه مشترک به فاصله زمانی یک هفته بودیم، خاطرنشان کرد: در تصادف نخست 4 تَن کشته و در تصادف دیگر یک تَن جراحت سطحی داشت که علت تفاوت خسارت این دو تصادف، خودروهای غیرایمن و ایمن بود.

سردار حسینی با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی در محورهای مواصلاتی، گفت: باید ارزیابی شود در محوری که امروز با گره ترافیکی مواجه هستیم، فردا با اجرای طرح جدید، با چه شرایط و خطاهایی مواجه خواهیم شد.

در این جلسه، مشکلات تردد در محورهای مواصلاتی قم از جمله ورودی محور جعفریه قم و راهکارهای پیش رو برای ارتقاء محور کهک- سه‌راهی لنگرود به راه اصلی مورد بررسی قرار گرفت.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون