نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/24      14:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:198


نسخه چاپی
توقيف محموله 8 ميليارد ريالي کالای قاچاق در استان مركزي
گروه استان ها – مركزي - فرمانده انتظامی استان از توقيف يك محموله قاچاق به ارزش 8 ميليارد و 591 میلیون ريال در عمليات پليس استان خبر داد.

سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس و در تشريح اين خبر گفت: در تداوم طرح هاي عملياتي پليس در مبارزه با قاچاق كالا، مأموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پليس آگاهی استان در تحقيقاتي از تردد یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق از محورهای مواصلاتی استان مطلع شده و بلافاصله برنامه ريزي لازم را برای شناسایی و توقيف آن آغاز کردند.

وی با اشاره به حمل محموله قاچاق توقیفی از یکی از استان های همجوار به مقصد تهران اظهار داشت: سرانجام در تمهيدات اجرايي پليس، در يكي از محورهاي مواصلاتي، خودروی مورد نظر شناسایی و در عملياتي متوقف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطر نشان كرد: در بازجويي هاي مقدماتي، راننده خودرو مدعي بود بار خودرو، داراي مدارك قانوني است و براي اثبات گفته هايش، مداركي به مأموران پلیس ارائه داد که با بررسي تخصصي مأموران و استعلام انجام شده مشخص شد كه مدارك ارائه شده فاقد اعتبار قانونی بوده و خودرو حامل كالاي قاچاق است.

سرهنگ مفخمی شهرستانی یادآور شد: در بازرسي از اين خودرو 76کارتن انواع نوشيدني، 54 کارتن انواع صابون و 341 طاقه پارچه خارجی قاچاق به ارزش تقریبی 8 ميليارد و 591 میلیون و 880 هزار ريال كشف شد.

وي اظهار داشت: در اين عمليات، راننده کاميون دستگير و پس از تشکیل پرونده  براي سير مراحل قانوني به دستگاه قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامي استان با بيان تشديد طرح هاي عملياتي ويژه پليس در مبارزه با قاچاق كالا خاطر نشان كرد: با توجه به وجود راه هاي مواصلاتي و با توجه به اشراف اطلاعاتي صورت گرفته، تمركز پليس استان، افزايش توان عملياتي با اجراي طرح هاي هدفمند به منظور برخورد قاطع با قاچاقچيان و مخلان نظم و امنيت اقتصادي است كه انشاء ا... با تمركز بر اين امر، توفيقات روز به روز افزايش پيدا خواهد كرد./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون