نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/26      12:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:105


نسخه چاپی
سردار نوریان:
لزوم بازخوانی مفهوم و جایگاه مشارکت در مأموریت های ناجا با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب
گروه ناجا – معاون اجتماعی ناجا گفت: امروز وظیفه همه ما بر این است که سرمایه های اجتماعی پلیس را با اقدامات حساب شده و منسجم ارتقاء دهیم و خودمان را به پلیس تراز جمهوری اسلامی نزدیک کنیم که این امر انجام نخواهد شد مگر با یک هدایت درست.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "احمد نوریان" در کارگاه آموزشی مشارکت و امنیت اجتماعی که برای اولین بار از طریق ویدئو کنفرانس در استودیو پلیس معاونت اجتماعی ناجا برگزار شد، گفت: بحث تفکر و اندیشه در کار به عنوان یک وظیفه و مسئولیت سنگین بر عهده ما است؛ 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و بیانیه گام دوم انقلاب نیز توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) صادر شده، بنابراین لازم است مفهوم و جایگاه مشارکت در مأموریت های پلیس را بازخوانی کنیم.

وی ادامه داد: ضرورت دارد دور جدید فعالیت ها را با روزآمدی، برنامه ریزی دقیق تر و به صورت هدفمند و حساب شده، با روحیه و انگیزه جهادی و انقلابی دنبال کنیم تا ان شاءالله مجموعه نیروی انتظامی با بهره مندی از ظرفیت ها در شرایط بهتری نسبت به گذشته بتواند مأموریت ها را در شأن مردم عزیز و خداجو به سرانجام برساند.

معاون اجتماعی ناجا تأکید کرد: باید قدم ها را به سمت پلیس تراز جمهوری اسلامی برداریم؛ سرمایه های اجتماعی پلیس را با اقدامات حساب شده و منسجم ارتقاء دهیم این امر انجام نخواهد شد مگر با یک راهبری و هدایت درست.

سردار نوریان با تأکید بر اینکه اداره کل مشارکت اجتماعی وظیفه سنگینی به عهده دارد، گفت: رویکرد مشارکتی در پلیس با تأکید بر ارتقاء سطح دانش و بینش کارکنان حوزه اجتماعی در تبیین سهم و نقش مردم در کنار آموزش های نوین باید تقویت شود؛ باید سطح دانش و بینش خود را در حوزه مشارکت و سازوکار مشارکت ارتقاء دهیم که آموزش باید با شیوه های نوین نیز در کنار آن قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در درجه اول نگاه ما باید با موضوع مأموریت تنظیم شود تا نقطه شروع جدیدی در فعالیت های نیروی انتظامی رقم زده شود.

معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: در نگاه اول امنیت از ریز بدنه هایی تشکیل شده است؛ "امنیت" تولید اجتماعی است بنابراین مشارکت معنادار مردم در تولید، حفظ و ارتقاء امنیت موضوع مورد علاقه ما است.

وی ادامه داد: پلیس در لبه جلویی فعالیت های نظام، مسئولیت بسیار سنگین حفظ و نگهداری امنیت عمومی جامعه را به عهده دارد؛ انتظام بخشی به امور، بالابردن احساس امنیت همچنین پاسداری و حفظ ارزش های نظام بر عهده نیروی انتظامی است.

سردار نوریان گفت: همراهی و همکاری مردم و گروه های اجتماعی با ناجا را بایستی ارتقاء داده و آنها را در کنار خود قرار دهیم و اگر این هنر را نداشته باشیم هر روز بار انتظامی ما افزوده خواهد شد؛ اگر هنر و توان همراه کردن مردم، نهادهای اجتماعی، سازمان ها و دستگاه ها را نداشته باشیم هر روز بر بار انتظامی پلیس افزوده خواهد شد.

معاون اجتماعی ناجا گفت: سرعت تغییرات اجتماعی بسیار گسترده است، اما مدیریت تغییرات متناسب نبوده و یک عقب ماندگی جدی را شاهد هستیم و اصطلاحا تدابیر ما متناسب با تغییرات اجرا نمی شود، بین تدبیرات و تغییرات فاصله معناداری وجود دارد.

سردار نوریان تأکید کرد: باید بتوانیم از ظرفیت شرکای اجتماعی در پیشبرد ماموریت های نیروی انتظامی به نحو احسن استفاده کنیم که اولین کارکرد آن مقبولیت، اعتماد به پلیس، رضایت مندی از پلیس و افزایش اعتبار اجتماعی پلیس است؛ در هر حال شرط غلبه بر مشکلات و مسائل فراروی، احساس مسئولیت جدی تر آحاد جامعه، همکاری با پلیس و تبدیل شهروند منفعل به شهروند فعال اجتماعی است.

وی افزود: همانطور که می دانیم بین سرمایه های مختلف انسانی، طبیعی و مادی، مالی، اقتصادی و اجتماعی جامعه شناسان معتقدند سرمایه اجتماعی نیروی محرکه سایر سرمایه ها محسوب می شود.

سردار نوریان با بیان اینکه ایمان، آگاهی، اعتماد و مشارکت 4 مولفه اصلی سرمایه اجتماعی است، تأکید کرد: اعتماد بین فردی، اعتماد بین افراد و گروه های اجتماعی نظام اجتماعی و حاکمیت بسیار با اهمیت است؛ فلذا باید با جلب اعتماد مردم و همراه سازی به توان از ظرفیت آنها در تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرا پلیس خودشان را یاری کنند.

معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: موفقیت نیروی انتظامی در نظام هر روز بیشتر می شود و مردم پلیس را قبول دارند بنابراین لازم است که این رضایتمندی را ارتقاء دهیم و خدمتگزار صادق مردم باشیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون