نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/26      12:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:177


نسخه چاپی
دستگیری اعضای باند خانوادگی رمالی با 40 میلیارد کلاهبرداری
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند خانوادگی رمالی که تنها از یک نفر بالغ بر 40 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، در عملیات ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان شاهین شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"مهدی معصوم بیگی" با اعلام این خبر، اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان تهرانی مبنی بر کلاهبرداری یک خانواده ساکن در شهرستان شاهین شهر از طریق فالگیری و رمالی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: فرد شاکی در تحقیقات صورت گرفته عنوان کرد، حدود یک سال گذشته به وسیله یکی از دوستانش با خانواده ای که ادعای حل مشکلات افراد از طریق دعانویسی، فالگیری، رمالی و ارتباط با اجنه داشتند آشنا شده و در این مدت بالغ بر 32 میلیارد ریال وجه نقد به حساب آنان واریز کرده است.

سردار معصوم بیگی خاطر نشان کرد: مال باخته علاوه بر این مقادیری طلاجات و زیور آلات به ارزش 8 میلیارد ریال را نیز به متهمان ارائه کرده بود، اما نه تنها مشکل وی حل نشده بلکه روز به روز بر مشکلاتش افزوده می شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: نهایتاً اعضای این باند که شامل مادر به همراه 2 فرزند دختر و پسرش بود، پس از اقدامات علمی و پلیسی ویژه در مخفیگاه خود دستگیر و در مجموع به کلاهبرداری 40 میلیارد ریالی از فرد شاکی اعتراف کردند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به کشف آلات و ادوات رمالی و فالگیری از منزل متهمان، گفت: اعضای این باند در اعترافات خود عنوان کردند که ادعای ارتباط آنان با اجنه از اساس دروغ بوده و فقط سعی می کردند به وسیله فال گرفتن، دعانویسی و مواردی که در کتاب های مربوط به رمالی بود، فرد شاکی را فریب داده و هر بار به بهانه های مختلف پول و طلاجات وی را دریافت می کردند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: سرانجام متهمان پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شده و با حکم صادره روانه زندان شدند.

سردار معصوم بیگی، با هشدار به شهروندان در خصوص این گونه کلاهبرداری ها، اظهار داشت: ادعای حل مشکلات و گره های زندگی افراد از طریق رمالی و فالگیری دروغی بیش نیست چرا که اگر حرف این افراد درست بود اول مشکلات خود را حل می کردند.

وی افزود: افراد فالگیر و رمال برای جلب اعتماد طعمه های خود با شگردها خاصی اطلاعات زندگی آنها را به دست آورده و سپس طوری وانمود می کنند که فالی که آنان می گیرند همه درست از آب در می آید و به این طریق زمینه سؤاستفاده و بهره کشی از طعمه هایشان را فراهم می کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان، گفت: به مردم عزیز توصیه می کنیم به جای مراجعه به این گونه افراد شیاد و کلاهبردار سعی کنند حل مشکلات خود را با توکل برخدا و همچنین انجام مشاوره با افراد متخصص و کاربلد و از راه های قانونی پیگیری کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون