نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/26      14:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:120


نسخه چاپی
شناسایی 3 هزار نقطه حادثه خیز در کشور/پیش بینی 35 درصدی مرتفع کردن نقاط حادثه خیز طی سال جاری
گروه استان ها –قزوین- رئیس پلیس راه ناجا، گفت: 3هزار نقطه پرحادثه در سطح کشور شناسایی شده و بدون شک با مطالعه و دقت بیشتر این عدد قابل تغییر است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سید تیمور حسینی" در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالات خبرنگاران اظهار داشت: در 4 ماهه اول سال 98 ما  با یک اختلاف خیلی ناچیز نسبت به سال گذشته کاهشی را در تصادفات و تلفات جاده‌ای داریم، اما این آمار مورد انتظار ما نیست چراکه اقدامات بسیار خوبی از جمله در استان قزوین صورت گرفته است.

وی افزود: امیدواریم در سال 98 حداقل به 12درصد کاهش تصادفات دست پیدا کنیم؛ در استان‌‎هایی مثل قزوین به این چشم انداز نزدیک شدیم.

سردار حسینی ادامه داد: اما آمار بالای تصادفات در استان‌های بزرگ کار را برای ما سخت کرده است و باید برنامه‌ریزی از جنس برنامه‌ای که در استان قزوین اجرا شده را در پیش بگیریم و باید الگویی برای سایر استان‌های کشور باشد.

رئیس پلیس راه ناجا درباره شماره گذاری سواری پراید تصریح کرد: سردار "هادیانفر" رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که ما در سال 99 دیگر سواری پراید را شماره گذاری نمی‌کنیم چراکه آمارها نشان می‌دهد که سهم دخالت این وسیله در تصادفات خیلی بالا است و معمولا یک طرف از عوامل تصادفات را تشکیل می‌دهد.

فرمانده پلیس راه کشور، افزود: وضعیت سواری پراید باید یک بار برای همیشه تعیین تکلیف و در بازه زمانی مشخص از چرخه ترافیکی خارج شود و با یک خودروی ایمن‌تر جایگزین شود که بتواند جان سرنشینانش را در زمان وقوع حادثه حفظ کند.

وی اضافه کرد: پلیس در فرآیند حذف پراید از چرخه ترافیکی فقط یک عضو است و به نوبه خود عزم جدی دارد اما به تنهایی نمی‌تواند خیلی از اتفاقات را رقم بزند و ما انتظار داریم که همه دستگاه‌ها همکاری کنند.

سردار حسینی درباره کاهش حجم ترافیکی راه‌های کشور مانند محور "رودبار به گیلان"، گفت: بحث ما در این محور اتصال آزادراه "قزوین-رشت" است که این کار باید در سال‌های پیش اتفاق می‌افتاد و قطعه باقی مانده در دست ساخت است که امیدواریم به زودی شاهد افتتاح این بخش باشیم.

رئیس پلیس راه کشور بیان کرد: استان‌های فارس، کرمان، خراسان جزو استان‌هایی هستند که بیشترین آمار تصادفات کشور را دارند و ما در شهریورماه از تمام توان خود برای کنترل ترافیک استفاده می‌کنیم.

حسینی عنوان داشت: آمایش پاسگاه‌ها نیاز به یک بازنگری دارد چراکه ما شاهد ایجاد راه‌‌های جدید هستیم و بر این اساس باید در آمایش سرزمینی و جانمایی پاسگاه‌ها تجدید نظر کنیم که در دست مطالعه است.

وی خاطرنشان کرد: 3هزار نقاط پرحادثه در سطح کشور شناسایی شده و بدون شک اگر با مطالعه و دقت بیشتر قطعا این عدد قابل تغییر است.

این مسئول عنوان کرد: پیش بینی می‌کنیم که در سال 98 حدود 35درصد از نقاط پرحادثه را مرتفع کنیم که بستگی به تخصیص بودجه و اجرای عملیات عمرانی دارد.

رئیس پلیس راه کشور یادآور شد: یکی از مشکلات جدی ما بحث روشنایی است که در آزادراه‌ها جزو الزامات قانونی پیش بینی شده و اساسا یکی از گله‌مندی‌های جدی مردم در راه‌هایی که عوارض پرداخت می‌کنند، ایرادات شکلی به راه است.

وی بیان کرد: روشنایی آزادراه‌ها هم از مطالبات جدی مردم و از دغدغه‌های ما است چراکه بخش عمده‌ای از تصادفات در معابر آزادراهی به دلیلی کم بودن دید راننده و سرعت‌های بالا است که امیدواریم با همکاری بین وزارت نیرو و راه وشهرسازی نیز این مشکل مرتفع شود.

سردارحسینی در پایان، گفت: برابر با قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال 1389 هر سه سال یک بار باید افزایش جریمه‌ها اجرایی شود و تدابیر لازم در این مورد توسط هیئت مدیره ناجا اجرا می‌شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون