نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/27      14:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:90


نسخه چاپی
مقاومت آزادگان در سلول های رژیم بعث؛ درسی بزرگ برای جوانان امروز/ پیام سردار اشتری برای آزادگان؛ عزت امروز ایران رامدیون آزادگانیم
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده نیروی انتظامی در پیامی که توسط سردار "معصوم بیگی" برای آزادگان سرافراز میهن اسلامی قرائت شد، گفت: عزت امروز ایران اسلامی در دنیا را مدیون صبر و استقامت آزادگان عزیز در اردوگاه های رژیم بعثی هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار" مهدی معصوم بیگی" در همایش تجلیل از آزادگان سرافراز میهن اسلامی با تبریک میلاد امام هادی (ع) و تبریک پیشاپیش عید سعید غدیر خم گفت: 26 مرداد ماه سال 1369 در حقیقت روز بزرگی برای ملت ایران بود، روزی که برگ زرین دیگری بر کتاب افتخارات مردم این مرز و بوم افزوده شد و در این روز آزادگان عزیز به میهن خود بازگشتند.

پیام سردار اشتری برای آزادگان

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: سردار "حسین اشتری"، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پیش از برگزاری مراسم در تماس تلفنی که با من داشتند عنوان کردند، سلام مرا به تمام آزادگان سرافراز میهن اسلامی برسانید و به آنان بگویید، عزت امروز ایران اسلامی در دنیا را مدیون صبر و استقامت آزادگان در اردوگاه های رژیم بعثی هستیم و همیشه خود را وامدار این عزیزان می دانیم.

سردار معصوم بیگی، بیان کرد: فرمانده ناجا تاکید کردند که این روز را از طرف وی به شما تبریک گفته و همچنین دعاگوی شما بوده و از همه شما بزرگواران التماس دعا داشتند.

امام حسین (ع) سرور آزادگان جهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه یاد شهدای آزاده ای که در اسارت و در زیر شکنجه های بیرحمانه بعثیون جان به جان آفرین تسلیم کردند را گرامی داشت و گفت: این عزیزان دلاورمردانی بودند که هرگز برای دشمن قد خم نکرده و تا آخرین نفس پای اعتقادات و ارزش های والای الهی ایستادند و مقاومت کردند.

وی به تشریح علت انتخاب عنوان آزادگان برای اسرای ایرانی در دوران دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: هرکسی که پای خود را روی نفسش گذاشته و از تعلقات دنیا بگذرد و پشت پا به تعلقات دنیا و مافیای آن بزند و همه وجودش را صرف خدمت کند و تا مرز شهادت هم پیش برود او آزاده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: بی شک سرور آزادگان جهان حضرت حسین بن علی (ع) است چرا که او از همه هستی خود گذشت و جان خود و فرزندانش را تقدیم کرد تا دین و ارزش های اسلام زنده بماند و آزادگان عزیز هم همین مسیر را دنبال کردند، یعنی همه هستی خود را برای دفاع از دین اسلام، شرافت و ارزش ها، وطن و مردم در طبق اخلاص گذاشتند و این معنی آزادگی است.

درس بزرگ آزادگان برای جوانان و نوجوانان امروز

سردار معصوم بیگی، مقاومت آزادگان در سلول های رژیم بعثی را درس بزرگی برای جوانان امروز دانست و بیان کرد: آزادگان عزیز در سخت ترین شرایط و بدترین شکنجه ها درس و پیام بزرگی، آزادگی و شرف آموختند، درسی که معتقدم در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری باید جوانان و نوجوانان امروز ما آن را بیاموزند و بدانند که ما در چه شرایطی قرار داشتیم و چگونه پیروز شدیم.

نتیجه هر مقاومتی پیروزی است

فرمانده انتظامی استان اصفهان، نتیجه و محصول هر مقاومتی را پیروزی عنوان کرد و گفت: از آزادگان آموختیم که چگونه می توان مسیر پیروزی را هموار کرد و چگونه می شود در مقابل دشمن مستکبر صبورانه ایستاد و سرو قامت ماند.

دشمن جرأت تعرض به این آب و خاک را ندارد

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در حقیقت بخشی از پیروزی ما در دوران دفاع مقدس در میدان نبرد، در سلول های اسارت و بخش دیگر هم از طریق پشتیبانی مردم از رزمندگان رقم خورد و اگر امروز دشمن جرأت تعرض به این آب و خاک را ندارد به خاطر همان مقاومت و ایستادگی است که ملت ایران در دوران دفاع مقدس انجام دادند.

وی افزود: بعد از ورود آزادگان و خاطراتی که برای ما از دوران اسارت خود تعریف کردند آموختیم که اگر می خواهیم ذلت نپذیریم باید مقاوم باشیم.

سردار معصوم بیگی خاطر نشان کرد: ملتی هستیم که در اسارت و غیر اسارت دارای حریت و آزادگی هستیم و از ارزش های خود دفاع می کنیم و شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگرانی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند برای اینکه این کشور همیشه آزاد و سرافراز باقی بماند مصداق های بارزی برای این ادعا هستند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعد



فهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون