نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/28      15:39:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:242


نسخه چاپی
کشف دستگاه های استخراج گر ارز ديجيتال قاچاق به ارزش بیش از 112 میلیارد ریال در کرج
گروه استان ها-البرز- فرمانده انتظامی استان از کشف دستگاه های استخراج گر ارز ديجيتال قاچاق به ارزش بیش از 112 میلیارد ریال در مناطق مختلف کرج خبر داد.
 
سردار "عباسعلی محمدیان" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت : ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان البرز در پی دریافت گزارش های مردمی مبني بر نصب دستگاه هاي استخراج گرارزديجيتال در داخل باغی در منطقه کیانمهر کرج بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند .

وی گفت: ماموران در بازديد از داخل باغ، 620 دستگاه ماينر (بيت کوئين) نصب شده که در حال  فعالیت بود، کشف و یک نفر را نیز دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این که کارشناسان ارزش تقريبي کالاهای کشف شده را 40 میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: متهم در تحقیقات پلیسی ضمن اقرار به فعالیت خود در این زمینه، به 2 مکان دیگر نگهداری ارز دیجیتال در مناطق ماهدشت و کیانمهر کرج اعتراف کرد .

سردار محمدیان افزود:  ماموران پس از اعزام به ماهدشت کرج از داخل یک شرکت تزریق پلاستیک 36 دستگاه ماينر فعال به ارزش تقريبي 2 میلیارد و 500 میلیون ریال و در منطقه کیانمهر نیز تعداد 4 کانکس مجهز به سيستم فن و سيم کشي شده و قفسه بندي دستگاه هاي ماينر، تعداد یک هزار و 30 دستگاه استخراج رمز ديجيتال و مقادير زيادي سيم و پاور به ارزش تقريبي 70 میلیون  ريال کشف و 5 نفر را در این رابطه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه کارشناسان، ارزش تقريبي کالاهای مکشوفه را  در مجموع 112 میلیارد و 500 میلیون ريال برآورد کردند، گفت: پرونده متهمان برای رسیدگی و صدور رای نهایی به اداره کل تعزيرات حکومتي استان البرز ارسال شد.

سردار محمدیان گفت : مقابله با قاچاق این دستگاه ها به صورت ویژه و مشترک در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، امنيت اقتصادي و اداره تعزیرات حکومتی استان البرز قرار دارد و با جدیت با اخلالگران اقتصادی برخورد می شود .*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون