نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/30      12:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:146


نسخه چاپی
مشکلات پیک های موتوری
گروه استان ها - تهران بزرگ-افراد سود جو برای رهایی از قانون با استفاده از پیک های موتوری محموله های غیر مجاز در اختیار پیک های موتوری قرار می دهند و مشکلاتی را برای شرکت های پیک موتوری و موتورسوارها ایجاد می کنند.

پیک های موتوری اکنون یکی از ابزارهایی هستند که در پاره‌ای موارد همچون کوتاه کردن سفرهای درون‌شهری و ارسال مرسولات پستی به یاری شهروندان شتافته اند.

برخی افراد با راه‌اندازی پیک های موتوری چه به صورت سنتی و چه به صورت نوین (اپلیکیشن های درخواست پیک موتورسیکلت) تلاش می‌کنند با ایجاد اشتغال و تسریع در ارسال مرسولات پستی، مشکلات شهروندان را حل کنند.

در اینگونه موارد برخی مشکلات برای دست‌اندرکاران این پیک ها و موتورسوار شاغل در پیک موتوری ایجاد می‌شود. یکی از مشکلات این است که اشخاصی با آدرس های نامعلوم به تحویل بسته‌های پستی اقدام می‌کنند که موتورسوار نیز طبیعتاً اجازه باز کردن و رویت داخل بسته را ندارد.

موتورسوار در این موارد، بسته را از فرد ناشناس با آدرس نامعلوم تحویل می‌گیرد و بابت این کار کرایه‌ای دریافت می‌کند، این موضوع باعث شده برخی افراد سودجو از این فرصت حداکثر استفاده را ‌کرده و اقلام غیرمجاز و ممنوعه را از طریق پیک ها ارسال ‌کنند.

یکی از توصیه‌های پلیس به شاغلان در پیک های موتوری این است در صورت مواجه شدن با اقلام مشکوک (مانند اقلامی که وزن طبیعی خود را ندارند) با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند و نیز اپراتور را در مجموعه خود در جریان گذاشته تا پلیس با حضور در محل و پس از هماهنگی های قضائی نسبت به بازکردن بسته و بررسی محتویات آن اقدام کند.

افراد شاغل در پیک های موتوری باید از تحویل گرفتن مرسوله خارج از آدرس و کنار خیابان جداً خودداری کند، مرسوله باید دارای مشخصاتی از جمله آدرس مبدا، گیرنده، دریافت‌کننده و آدرس مقصد باشد تا اینکه مشکل نه برای فرد موتورسوار نه برای شرکت پیک موتوری ایجاد شود.

مواردی وجود داشته که پیک موتوری، بسته را بدون آگاهی در آدرسی نامعلوم (کنار خیابان) تحویل گرفته، حین رسیدن به مقصد با پلیس مواجه شده که پس از بررسی محتویات بسته مشخص شده داخل آن اقلام مجرمانه وجود دارد.

در برخی موارد نیز افراد با پاکدستی و نیت خیر به محض مشکوک شدن درباره محتویات داخل بسته، با پلیس تماس گرفتند که پلیس با حضور در محل متوجه وجود موادمخدر داخل بسته شده است و در ادامه تحقیقات، ضمن صورتجلسه، فرستنده و گیرنده را یافته و برخورد قانونی را با آنها از طریق مراجع قضائی، صورت داده است.#

ستوانیکم " محمد جواد اینانلو " کارشناس انتظامی پلیس پیشگیری پایتخت


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون