نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/30      16:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:173


نسخه چاپی
کاهش 45 درصدی کیف قاپی در تهران / اجرای مرحله سوم طرح کاشف
گروه استان ها – تهران بزرگ - رئیس پلیس پایتخت از اجرای مرحله سوم طرح کاشف و کاهش 45 درصدی کیف قاپی در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی" در سومین مرحله از اجرای طرح کاشف ضمن تبریک عید غدیر خم، اظهار داشت : این مرحله از طرح کاشف با فعالیت پلیس آگاهی تهران و با حضور پایگاه‌ های این پلیس در سطح شهر پایتخت به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: در اجرای این طرح ۱۸۸ نفر از سارقان سابقه دار در قالب ۴۵ باند، شناسایی و دستگیر شدند که تا شب گذشته متهمان به 2 هزار و 400 فقره سرقت اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: اعضاء 6 نفره یک باند سرقت مسلحانه که با عنوان مامور قلابی از صرافی‌های خیابان فردوسی ۱۳ هزار یورو  و ۳ هزار دلار سرقت کرده بودند، دستگیر شدند.

وی از اجرای طرح صاعقه یک که به منظور برخورد با قاپ زنی انجام شد، خبر داد و گفت: مقرر شد در طول هر ماه 2 تا 3 بار این طرح را اجرایی کنیم.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: ۳۷۱ نفر از سارقان و مظنون به سرقت در طرح صاعقه یک دستگیر که به یک هزار و 200  قاپ زنی اعتراف کردند‌؛ همچنین ۱۲۳ تلفن همراه سرقتی، ۵ دستگاه موتورسیکلت و ۷۳ دستگاه موتور سیکلت که با آن سرقت انجام می‌شد در این طرح کشف شد.

وی با اشاره به کاهش ۴۵ درصدی کیف قاپی در پایتخت طبق آمارهای به دست آمده، تاکید کرد: برخورد‌ با سارقان کیف‌قاپ با جدیت انجام خواهد شد‌.

سردار رحیمی با بیان اینکه بین ۲۰ تا ۳۰ درصد دستگیر شدگان مالخر هستند، افزود: جرم مالخر کمتر از سارق نیست، سعی کرده ایم تا ۷۰ درصد اموال سرقتی به شهروندان بازگردانده‌ شود و مابقی آن نیز به فروش رسیده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به کاهش 4 درصدی وقوع سرقت خاطرنشان کرد : قرارگاه ویژه مشترک پلیس با دادستانی در تهران برای برخورد با سارقان تشکیل شده و در حال انجام فعالیت‌ هستیم.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون