نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/2      8:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:180


نسخه چاپی
سرقت نافرجام از طلافروشی در کرج
گروه استان ها-البرز-نصب سامانه مها و حضور به موقع پلیس سرقت از یک طلافروشی در کرج را ناکام گذاشت .

 

 

سردار "سید جعفر حسینی" جانشین فرمانده انتظامی استان البرز در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر، گفت: ساعت 11:40 دقیقه روز گذشته 4 سرنشین یک دستگاه خودرو سوناتا با هدف سرقت در نقطه مرکزی شهر کرج که به گفته شاهدان عینی مسلح به سلاح گرم بودند وارد جواهرفروشی شدند.

وی با اشاره به اینکه سرنشینان خودرو 3 مرد و یک زن بودند، گفت: 2 نفر از آنها با صورت های پوشیده در داخل خودرو و 2 نفر دیگر نیز به طلافروشی مراجعه و قصد سرقت داشتند که با اقدام به موقع صاحب طلافروشی و فعال کردن پدال سامانه "مها"؛ ماموران کلانتری 11 مرکزی کرج بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و در یک عملیات ضربتی سارقان را دستگیر و از آنها یک قبضه سلاح گرم کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه واحد صنفی مذکور مجهز به سامانه "مها" است و سامانه مذکور نقش مهمی در پیشگیری از سرقت دارد، افزود: نصب سیستم های بازدارنده و تجهیز اماکن و محل های کسب و کار به سیستم های حفاظتی می تواند میزان قابل توجهی از جرایم به ویژه سرقت ها را کاهش دهد .

وی گفت: "مها" سامانه اطلاع رسانی، اعلام خطر آنلاین و هوشمندی است که به صورت 24 ساعته به کمک حس گرهای حرکتی، لرزشی و هر نوع تهدید از جمله سرقت، زورگیری، و غیره را در زمان حضور یا عدم حضور مالک به مرکز هشدار الکترونیک اعلام می کند.

سردارحسینی افزود: این سامانه به محض دریافت هشدار الکترونیکی، صحت آن را احراز و در کمترین زمان، مالک و مبادی امدادی از جمله پلیس را از وقوع سرقت مطلع می کند .

وی با اشاره به مزایای این سامانه که به صورت 24 ساعته از اماکن حراست می کند، بیان کرد: با نصب سامانه هوشمند مها در صورت هرگونه حادثه، پلیس بلافاصله در کمترین زمان خود را به محل می رساند.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه در حال حاضر 170 واحد صنفی و اماکن خصوصی به این سامانه متصل شده که ضرورت دارد سایر صنوف و شهروندان برای پیشگیری از سرقت به نصب این سامانه اقدام کنند، اظهارکرد: شهروندان متقاضی می توانند با مراجعه به سایت maha724.ir از شرایط و چگونگی استفاده از این سامانه مطلع شوند .*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون