نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/2      9:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:71


نسخه چاپی
برقراری امنیت برای شهروندان نظام اسلامی مصداق جهاد در راه خدا است/ اجرای طرح ناظر یک؛ یک جهاد فرهنگی
گروه ناجا – رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: برقراری امنیت برای شهروندان نظام اسلامی و برپایی ارزش های الهی در جامعه مصداق جهاد در راه خدا است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی" در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا اظهار داشت: بنده به سهم خود حضور فرماندهان عزیز و معاونان محترم ناجا را در این نشست و محفل نورانی خیرمقدم عرض می کنم و ایام ذی الحجه؛ ماه بندگی خدا را تبریک می گویم.

وی به نامه امیر مومنان (ع) به مالک اشتر و نیز ویژگی های بنده و عبد خداوند اشاره و بیان کرد: دوری از حرام خواری، تلاوت و انس با قرآن، شب زنده داری، تضرع در برابر خداوند و ... از ویژگی های بنده مخلص و تسلیم خداوند می باشد.

حجت الاسلام  والمسلمین ادیانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرازی از فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که "نیروی انتظامی به معنای واقعی مجاهد فی سبیل الله است"، خاطر نشان کرد: جهاد سه عنصر اساسی دارد، عنصر اول این است با تلاش مضاعف همراه باشد .

وی اضافه کرد: عنصر دوم جهاد این است، در مقابل دشمن باشیم یعنی اگر جهاد در مقابل و برابر دشمن نباشد، جهاد معنا نمی شود .

این مقام مسئول با بیان اینکه اگر جهاد برای خداوند باشد سومین ویژگی و عنصر آن به شمار می آید، گفت: جهاد در واقع تلاش مضاعف برای خداوند و در راه آن و مقابله با دشمنان، تعریف می شود

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت های نیروی انتظامی، خاطر نشان کرد: برقراری امنیت برای شهروندان نظام جمهوری اسلامی ایران جهاد در راه خدا است؛ از طرفی تلاش برای برپایی ارزش های الهی و اسلامی در جامعه نیز مصداق جهاد می باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح ناظر یک، بیان کرد: اجرای چنین طرحی مصداق بارز جهاد فرهنگی است چرا که زدودن جامعه از ضدارزش ها نیز معنای جهاد را دارد.

این مقام مسئول با تأکید بر لزوم انجام اقدامات موثر برای رسیدن نیروی انتظامی تراز انقلاب اسلامی، تصریح کرد: گماردن افراد شایسته در امور، نظارت بر امور زیردستان، تربیت و آموزش مداوم و مستمر، گزینش و جذب نیروهای انقلابی ، ولایی، متعهد و برخوردار از خانواده نجیب و ... از اصولی است که می تواند در تحقق نیروی انتظامی در تراز انقلاب موثر واقع شود.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانیه گام انقلاب، خاطر نشان کرد: خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی سه محور اساسی مطرح در این بیانیه است که معظم له هفت راه و مسیر را برای رسیدن به این سه مهم بیان کردند که بخش اول معنویت و اخلاق است.

وی با اشاره به اینکه پایه خودسازی؛ تقوا است، عنوان کرد: باید کار را برای خداوند و رضای خدا انجام دهیم؛ انجام واجبات، ترک محرمات، مقدم داشتن اطاعت خداوند بر سایرین، عمل به فرایض الهی و ... در معنا و مصداق تقوا است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا خطاب به فرماندهان، روسا و معاونان نیروی انتظامی، بیان کرد: خدا را عزیز بدارید تا خداوند شما را عزیز بدارد و در امور، عادلانه عمل کنید.

وی خطاب به فرماندهان، روسا و معاونان ناجا ادامه داد: نیروهای زیرمجموعه خود را مورد تفقد قرار دهید و پدرانه، دلسوزانه و متعهدانه با آنان رفتار کنید.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی با اشاره به ویژگی های یک مدیر و مسئول خوب، خاطر نشان کرد: یک مدیر خوب باید از خیرخواه ترین افراد و دارای حلم، بردباری و سعه صدر نیز باشد. به طوری که دیر به غضب بیاید و عذرپذیر باشد و با اخلالگران نظم به شدت برخورد کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ن با بیان اینکه همواره به بهبود وضعیت معیشتی کارکنان و زیرمجموعه خود توجه داشته باشید، خاطر نشان کرد: امروز شاهد اظهار رضایت فرمانده معظم کل قوا از عملکرد نیروی انتظامی و سردار "حسین اشتری" هستیم که این مایه مباهات، افتخار و سرمایه ای ارزشمند است.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون