نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/2      10:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:70


نسخه چاپی
سلامت روان، یکی از مهم ترین ارکان در نیروهای نظامی و انتظامی
گروه ناجا - رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یکی از مهم ترین ارکان در نیروهای نظامی و انتظامی، سلامت روان است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسن عراقی زاده" در حاشیه نشست بین المللی روان شناسی و روان پزشکی در نیروهای نظامی و انتظامی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی همواره باید در انجام مأموریت های خود از مشاوره های روان شناسی بهره مند شوند تا بتوانند در شرایط بحرانی و سخت بهترین تصمیم را اتخاذ کنند زیرا یکی از مهم ترین ارکان در نیروهای نظامی و انتظامی، سلامت روان است.

وی افزود: بنا بر نظر اکثر علما و صاحبان نظر، سلامت را در چهار قسم از جمله سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی تقسیم می کنند که هر یک از اینها پیش نیاز دیگری است و با داشتن این مولفه ها، انسان به منصه ظهور می رسد.

این مقام ارشد نظامی خاطر نشان کرد: در صورت وقوع جنگ در هر کشوری، عوارض روحی آن به جامعه و سربازان وارد می شود که باید برای پیشگیری از مشکلات اقدامات مربوطه سریعا انجام شود.

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: در حال حاضر 140 کشور عضو ICMM  هستند و در این نشست بین المللی که به میزبانی نیروی انتظامی برای ارتقاء سطح روان شناسی و روان پزشکی در نیروهای نظامی و انتظامی برگزار می شود بیش از ده ها کشور منطقه  و فرامنطقه ای حضور دارند که امیدواریم بتوانیم در این نشست ها به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنیم.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون