نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/4      8:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:290


نسخه چاپی
متقاضيان صدور گذرنامه و رواديد؛ مراقب جاعلان و افراد سودجو باشند
گروه استان‌ها - تهران بزرگ - معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت ، گفت: مسافران و شهروندان باید در نظرداشته باشند که همواره افراد سودجو به دنبال فرصت برای کلاهبرداری هستند، پس با عمل به توصیه های پلیسی از آسیب های بعدی پیشگیری کنیم.
 

سرهنگ "محمد عطایی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به اهمیت اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با فعالیت های کلاهبردارانه و سودجویانه در هنگام دریافت گذرنامه و روادیدی خروج از کشور، گفت: رشد چشمگير جاعلان اسناد و رواديد مسافرتي این ضرورت را برای شهروندان و مسافران برون مرزی، ایجاب می کند به هشدارهای ارائه شده از سوی پلیس توجه کنند.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: شهروندان از اطمينان به افراد ناشناسي که غالبا در مقابل سفارتخانه ها، آژانس های هواپیمایی و هتل ها، پيشنهاد مساعدت در کاريابي، تجارت، تهيه رواديد، گذرنامه و... را می دهند، جدا خودداری کنند.

وي افزود: اين قبيل افراد با جلب اعتماد مسافران و دادن وعده هايي مبني بر يافتن کار و دريافت رواديد و گذرنامه کشورهاي اروپايي، پول های هنگفتي اخاذي کرده و بلافاصله نيز از کشور متواري مي شوند.

معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت ، خاطر نشان کرد: افراد جاعل با درگير کردن مسافران در جرايمي چون جعل گذرنامه، قاچاق انسان و... موجبات دستگیری و حبس آنان در ساير کشورها را فراهم مي‌کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون