نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/4      12:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:141


نسخه چاپی
کلاهبرداری اینترنتی از 635 حساب بانکی در مازندران
گروه استان ها – مازندران – رئیس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات استان از شناسایی متهم به جعل درگاه بانکی و کلاهبرداری اینترنتی 700 میلیون ریالی از طریق فیشینگ در یکی از شهرستان های استان خبر داد .

سرهنگ "حسن محمد نژاد" در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر، گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای استان و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از وی و اینکه بیش از 52 میلیون ریال وجه نقد به صورت غیر مجاز و به صورت اینترنتی از 2 حساب بانکی وی برداشت و به حساب های بانکی افرادی دیگر واریز شد.موضوع به ویژه در دستور کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: برابر بررسی های به عمل آمده و انجام اقدامات پلیسی، مشخص شد، کلیه نقل و انتقالات وجه از طريق سامانه های اینترنتی و از طریق یک خط تلفن همراه صورت پذيرفته که در این خصوص مالکان حساب هاي مقصد که همگی اهل و ساکن یکی از شهرستان های مرکزی استان بوده اند، شناسایی شدند.

رئیس پلیس فتای مازندران با اشاره به شناسایی متهم اصلی این پرونده، نوجوانی 15 ساله که با استفاده از خط تلفن مادرش اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می کرده، عنوان داشت: این فرد با هماهنگی قضائی دستگیر و در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی اقرار کرد.

سرهنگ محمدنژاد، افزود: متهم در تحقیقات پلیس اظهار داشت از بهمن ماه سال گذشته از طريق یک کانال تلگرامي با نحوه انجام فيشينگ و جعل درگاه اینترنتی آشنا شده و از این طریق با دسترسی به اطلاعات حساب بانکي اشخاص اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می کرد.

رئیس پلیس فتای مازندران با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس در ادامه تحقیقات دریافتند، متهم به 635 حساب بانکي افراد دسترسي داشته و تاکنون 700 میلیون ریال کلاهبرداری کرده، افزود: تلاش برای شناسایی مال باختگان در دستور کار قرار دارد و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ محمدنژاد با هشدار به شهروندان از آنان خواست در زمان خرید از فروشگاه های اینترنتی و در زمان ورود به درگاه بانکی مراقب بوده تا در دام درگاه های جعلی یا فیشینگ قرار نگیرند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون