نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/4      13:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:94


نسخه چاپی
سردار "شرفی":
آموزش رفتاری، رکن اساسی پیشرفت و تحول است
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به موضوعات مورد اهمیت این پلیس در راستای طرح تحول کلانتری ها و پاسگاه ها بر لزوم آموزش کارکنان با هدف ایجاد تحول رفتاری در یگان‌های انتظامی تاکید کرد.

 

سردار "محمد شرفی" در گفت وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اشاره به شاخصه‌های اساسی طرح تحول کلانتری و پاسگاه‌ها، یکی از مهم‌ترین معیارهای شایستگی یگان انتظامی و کارکنان آن را برخورداری از وضعيت ظاهري مناسب از جمله رعایت سیمای صالحین و آراستگی لباس و رعايت ادب و خوش‌رويي دانست و اظهار داشت: چنین شاخصه‌هایی در مواجه درست و دلچسب مأموران كلانتري‌ها با مردم، نقشی بی بدیل ایفا می‌کند.

وي افزود: به همین دلیل مجموعه پلیس پیشگیری ناجا اجرای دقیق موضوعات مطرح شده را در دستور کار و در فهرست آموزش‌های دارای اولویت ناجا قرار داده و تاکنون با جدیت تمام شرکت کارکنان را در کلاس‌های استانداردسازی و تعالی رفتار پیگیری کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: برخورداری کلانتری و پاسگاه‌ها از مأموران در بخش انتظامات که ضمن رعایت منش انتظامی از وضعیت ظاهری مناسب بهره‌مند بوده و ادب و خوش رویی را رعایت می‌کنند از نشانه‌های پلیس تراز اسلامی است و در دوره‌های آموزشی نیز مورد تاکید بوده است.

سردار شرفی گفت: آرمان نیروی انتظامی این است که پرسنل تمام توان خود را به کار گیرند تا هموطنان از بدو ورود خود به کلانتری‌ها نشانه‌های شعار "یار مهربان و مقتدر" را به روشنی درک کنند.

وی ادامه داد: از دیگر موارد مهم که در دوره‌های تعالی رفتار به آن تاکید شده است، آموزش مسئولان و کارکنان کلانتری‌ها برای ثبت کامل و دقیق مشخصات و كدملي مراجعه کنندگان به این یگان‌های انتظامی است که در سامانه‌های الکترونیکی رخدادهای انتظامی و دفاتر پیش‌بینی شده و اهمیت این موضوع از این جهت است که با ثبت دقیق این اطلاعات امکان پیگیری دقیق حقوق شهروندی و کیفیت خدمات ارائه شده و تکمیل پرونده آنان، فراهم خواهد شد.

وی به آموزش نحوه دقیق بازرسی از منازل اشاره و خاطرنشان کرد: این مسئله یکی از موارد مهم در امور انتظامی است که از نظر رعایت حقوق شهروندی بسیار حساس بوده و نیاز به رعایت دقیق نکات آموزشی دارد و به همین دلیل دوره متناسب با شرایط، ضوابط، قوانین و مهارت‌های مربوط به این امر با دقت کامل تدوین و برای ماموران این حوزه ارائه شده است.

سردار شرفی ادامه داد: متصديان تحت نظرگاه کلانتری‌ها نیز در طول دوره‌های آموزشی به این مهارت دست خواهند یافت که چگونه با متهمان برخورد کنند و این آموزش‌ها شامل نوع و شیوه رفتار با افراد از لحظه ورود آنها به کلانتری و ماندگاری آن ها در تحت‌نظرگاه‌ها (در صورت لزوم)، مدت زمانی که در این مکان اقامت داشته و ... خواهد بود؛ بدیهی است که این فرآیند با ثبت دقیق رخدادها و جزئیات همراه است و متضمن رعایت حقوق شهروندی و پیشگیری مؤثر از بروز مشکلات احتمالی در تحت‌نظرگاه‌هاست.

وی در ادامه به برنامه‌های این پلیس برای ارتقای سطح مهارت کارکنان مامور در گشت‌های انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: در دوره‌های تدوین شده برای همکاران این بخش مهارت‌های بنیادین همانند تسلط بر اصول انتظامی، نقشه‌خوانی، اشراف بر حوزه استحفاظی، چهره‌زنی و مهارت‌های ارتباطی پیش‌بینی شده است تا عوامل گشت با دقت، سرعت و اشراف هرچه بیشتری برای افزایش احساس امنیت هموطنان در سطح شهرها حضور داشته باشند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه تمامی موارد یاد شده و بسیاری موضوعات اساسی دیگر نیز در برنامه‌های آموزشی متعدد گردآوری و تدوین شده تا کارکنان را به طور کامل بر مطالب مسلط کند، تصریح کرد: مجموعه این تلاش‌ها با هدف تعالی رفتار کارکنان کلانتری و پاسگاه‌ها و ایجاد یک تحول ژرف در حوزه سرمایه انسانی یگان‌های انتظامی برنامه‌ریزی شده است و امیدواریم با پیگیری این طرح‌ها، موفق به جلب رضایت هرچه بیشتر فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و مردم عزیز میهن اسلامی خود باشیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون