نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/4      13:31:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:213


نسخه چاپی
اخاذی مرد شیطان صفت در فضای مجازی
گروه استان ها – مازندران – فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری مردی شیطان صفت که با جعل عنوان در یکی از شبکه های اجتماعی از شهروندان اخاذی می کرد، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"سید محمود میرفیضی" با اعلام این خبر، افزود: در پی مراجعه یک شهروند به پلیس فتای این فرماندهی و طرح شکایت مبنی بر اینکه در یکی از شبکه های اجتماعي فردی با ایجاد صفحه ای شخصی در زمينه " ليپوماتيک" (پيکر تراشي) فعاليت مي کرد از وی اخاذی کرده است، موضوع در دستور کار پلیس فتای استان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات از شاکی دریافتند، فردی ناشناس با جعل عنوان و معرفی خود به عنوان دکتر و فوق متخصص ليپوماتيک با انجام تبلیغات و اغفال شهروندان از آنان درخواست فيلم و تصوير اندام کرده و پس از دسترسی به این تصاویر خصوصی، اقدام به اخاذی می کند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات فنی و اطلاعاتی کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا، افزود: ماموران پس از چند روز، موفق به شناسایی مخفیگاه این مرد شیطان صفت شده و با هماهنگي قضائي وی را دستگیر کردند.

وی افزود: متهم در تحقيقات پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابي عنوان داشت از بهمن ماه سال گذشته با ايجاد صفحه ای در فضای مجازی و جعل عنوان "فوق تخصص جراحي و زيبایي" اقدام به تبليغ ليپوماتيک (پيکرتراشي) کرده و پس از دسترسی به تصاویر خصوصی اندام شهروندان اقدام به تهديد و اخاذی از آنان مي کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به شناسایی 41 شاکی و بزه دیده از استان های مختلف کشور، افزود: برابر بررسی های فنی و تحقیقاتی پلیس از تجهیزات رایانه ای و سیستم متهم، تاکنون بیش از50 نفر فيلم و تصاوير بدن خود را برای این مرد شیطان صفت ارسال کرده اند.

سردار میرفیضی با بیان این که با هماهنگي مرجع قضائي صفحه مربوطه مسدود شد، افزود: اغلب بزه ديدگان که از استان هاي مختلف کشور هستند، شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با هشدار به شهروندان از آنان خواست، تصاویر و اطلاعات شخصی خود را هرگز در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارند تا در دام این افراد شیطان صفت گرفتار نشوند.

وی اضافه کرد: استفاده از شبکه های اجتماعی برای ایجاد روابط بیشتر و صمیمی تر گزینه ای آسان است، اما بهتر است بدانید که این گزینه آسان می تواند، خسارات غیر قابل جبرانی به روابط شما در دنیای واقعی بزند.

سردار میرفیضی افزود: در صورتی که استفاده از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی آگاهانه نباشد، تهدیدات آن می تواند به مراتب پر رنگ تر از فرصت های آن باشد. چرا که وقتی فرد دچار اعتیاد به حضور در شبکه های اجتماعی می شود و زمان زیادی از شبانه روز خود را در این فضای می گذراند و به تبع آن حضور خانوادگی و اجتماعی فرد دچار اختلال شده و جاذبه دنیای مجازی بر دنیای واقعی اش غلبه می کند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون