نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/5      9:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:183


نسخه چاپی
کشف 500 میلیاردی دستگاه های بیت کوین قاچاق در مازندران
گروه استان ها– مازندران- فرمانده انتظامی استان از کشف 4 هزار و 967 دستگاه تولید ارز دیجیتال"بیت کوین" به ارزش 500 میلیارد ریال در شهرستان "سوادکوه شمالی" خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"سید محمود میرفیضی" با اعلام این خبر، گفت: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی، طرح تشدید و مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مهمترین اولویت های ماموریتی فرماندهی انتظامی استان در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: در اجرای این طرح، ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از مخلان امنیت اقتصادی و کشف مزرعه بیت کوین در آن شهرستان شدند.

سردار میرفیضی، تصریح کرد: ماموران در عملیاتی غافلگیرانه متهم را که با مقاصد سودجویانه اقدام به نصب دستگاه های تولید ارز دیجیتال (بیت کوین) در 2 سوله و 18 کانتینر یک واحد صنعتی شهرستان کرده بود، شناسایی و دستگیر کردند.

وی از کشف 4 هزارو 967 دستگاه ماینر قاچاق به همراه متعلقات آن، شامل 4 هزار و 171 دستگاه پاور و 255 لایت کوین در بازدید از محل خبر داد و اظهار داشت: برابر نظر کارشناسان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه بالغ بر 500 ميليارد ريال برآورد شده است.

میرفیضی تاکید مقام معظم رهبری بر رونق تولید در شعار امسال را فرصت مغتنمی برای پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد و اظهار داشت: مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرایم اقتصادی، گامی موثر در حمایت از تولید و سرمایه گذاری داخلی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیر قانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون