نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/4      13:34:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:123


نسخه چاپی
کشف 319 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی/412 قاچاقچی کالا دستگیر شدند
گروه استان ها- مرکزی- فرمانده انتظامی استان با اشاره به افزایش 6 درصدی کشفیات کالای قاچاق در 5 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل گفت: در این بازه زمانی 319 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در عملیات های پلیس استان کشف شد.

سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در این باره گفت: قاچاق پدیده‌ای چندوجهی است كه آثار مخرب امنيتي و اجتماعي آن به‌هیچ‌عنوان قابل چشم پوشي نيست و پلیس استان نيز بر اساس شرح وظايف قانوني، برنامه‌ریزی مدون و هدفمندي را در مبارزه با قاچاق كالا طرح‌ریزی و اجرايي كرده است.

وي با بيان كشف 319ميليارد و 79 میلیون ريال انواع كالاي قاچاق در عمليات پليس در 5 ‌ماهه نخست سال جاري گفت: اين ميزان كشفيات در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته در حدود 6 درصد افزايش داشته است.

اين مقام ارشد انتظامي در استان مركزي با تأکید بر تشديد طرح‌های مبارزه با قاچاق كالا در اين استان افزود: در اين عملیات 412 قاچاقچي كالا دستگير و 256 دستگاه وسيله نقليه از آنان توقیف شد.

فرمانده انتظامي استان مركزي در ادامه تصريح كرد:‌ عملیات های پلیس در دستگیری قاچاقچیان کالا در این بازه زمانی منجر به تشکیل 510 پرونده شده است که در 26 مورد از پرونده‌های تشکیل‌شده از ابتدای سال تا کنون، ارزش ريالي محموله‌های کشف‌شده بيش از يك ميليارد ريال و در 20 پرونده نيز ارزش اين كالاها بيش از یک صد ميليون ريال بوده است.

سرهنگ مفخمی شهرستانی در ادامه بر مشاركت آحاد جامعه در تأثیرپذیری اقدامات مقابله‌ای در برخورد با قاچاق كالا تاکید کرد و گفت: مقابله جدي با جرايم اقتصادي به‌ویژه قاچاق كالا و ارز، ضرورت همكاري و هماهنگي تنگاتنگ شهروندان با نهادهاي مقابله‌کننده را می‌طلبد كه اين امر تنها با بسيج جامعه از طريق آموزش عمومي و ارتقاء سطح آگاهي مردم و نهادينه شدن فرهنگ حمايت از كالاي ايراني محقق می‌شود.

اين مقام ارشد انتظامي خاطر نشان كرد: با توجه به ماهيت پيچيده و فني و پنهاني بودن ارتكاب بسياري از جرايم، با ترويج فرهنگ گزارش دهي جرايم به ويژه در حوزه اقتصاد و قاچاق توسط شهروندان، می‌توان نسبت به حاكميت فرهنگ مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی در جامعه بیش‌ازپیش اميدوار بود كه اين مهم در راهبردهاي ناجا با كيفي سازي خطوط تلفن 110 و اجراي طرح تجميع 110 در استان به خوبي اجرايي شده و تقويت شاخصه‌های آن دنبال می‌شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون