نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/5      15:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:192


نسخه چاپی
سردار رحیمی خبر داد:
دستگیری ۶۷۳ سارق و مالخر، دستاورد طرح رعد28
گروه استان ها – تهران بزرگ – رئیس پلیس پایتخت، با حضور در نمایشگاه کشفیات و دستاوردهای بیست و هشتمین مرحله طرح رعد، گفت: در این مرحله از طرح، ۳۱۹ حکم قضائی اجرایی و 673 سارق و مالخر دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی"، در حاشیه طرح رعد ۲۸ در جمع خبرنگاران ، گفت: این مرحله از طرح رعد، با تلاش همکارانم در پلیس پیشگیری، سرکلانتری‌ها و کلانتری‌های پایتخت انجام شد که بالغ بر یک ماه کار اطلاعاتی و عملیاتی در این خصوص صورت گرفته است.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به این که در طرح رعد 28، با هماهنگی از سوی مرجع قضائی ۳۱۹ حکم قضائی اجرایی شده، عنوان داشت: در این طرح ۶۷۳ تن دستگیر شده اند که  ۷۰ تن از آن‌ها مالخر اموال مسروقه هستند.

وی افزود: با کارهای اطلاعاتی انجام شده تاکنون 8 هزار و ۴۷۴ فقره اموال مسروقه کشف شد و ۹۳۴ پرونده برای سارقان تنظیم شده است.

رئیس پلیس پایتخت، بیان داشت: ۲۱ باند سرقت و مالخران اموال مسروقه در این طرح منهدم شدند و به ۶۳ درصد از اهداف پیش بینی خود دست پیدا کرده ایم و همچنین ۸۶ درصد از مالکان اموال مسروقه شناسایی شده اند.

سردار رحیمی، ارزش ریالی اموال مکشوفه را ۹ میلیارد و ۶۴۲ میلیون تومان عنوان داشت و تصریح کرد: ۳۵ تن از محکومان فراری نیز در این عملیات دستگیر شده اند.

وی با اشاره به این که در این مرحله از طرح چهار قبضه سلاح شکاری و ۷۳ قبضه سلاح سرد کشف شده است، اظهار داشت: در مرحله 28 طرح رعد، 14 میلیارد و 500 میلیون تومان کالای قاچاق و نیز ۴۱ کیلوگرم موادمخدر کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت، افزود: همچنین در این طرح ۱۹۶ دستگاه موتورسیکلت و خودروی سواری مسروقه نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر سامانه بازپس‌دهی اموال مسروقه مکشوفه، راه اندازی شده و پس از برطرف شدن معایب جزیی آن، به صورت گسترده به شهروندان خدمات ارائه می کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون