نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/6      11:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:200


نسخه چاپی
کشف عتیقه جات 2 هزار ساله
گروه استان ها – تهران بزرگ- سرکلانتر هفتم پایتخت از کشف اشیای عتقیقه مربوط به 2 هزار سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "دوست علی جلیلیان" در توضیح این خبر، ابراز داشت: با دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی با همکاری یکی از دوستانش در ساختمان قدیمی محدوده خیابان سعدی شمالی اقدام به خرید و فروش اموال عتیقه می کند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران کلانتری 109 بهارستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که خبر صحت داد، عنوان کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی قرار داده شد و بازرسی از محل و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: روز گذشته تیمی از ماموران به مخفیگاه متهم اعزام و ضمن مراقبت های ویژه از آن محل، موفق شدند هر 2 متهم را دستگیر کنند.

سرهنگ جلیلیان، گفت: ماموران در بازرسی از آن محل 70 کاشی و سرامیک قدیمی و عتیقه داخل کارتن بسته بندی شده، 2 کتیبه  بزرگ و کوچک، یک جلد قرآن قدیمی، 2 آفتابه مسی و سفالی قدیمی، 2 پارچ گلی با قدمت زیاد و 15 فرش قدیمی دستبافت قیمتی که متعلق به 2 هزار سال پیش است، کشف کردند.

سرکلانتر هفتم پایتخت در پایان اظهار کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را 9میلیارد و 400میلیون ریال برآورد کرده اند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون