نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/6      18:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:135


نسخه چاپی
اجرای طرح ناظر 2 در اماکن عمومی دولتی و خصوصی / کاهش 12 درصدی جان باختگان جاده ای
گروه استان‌ها – گیلان – جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: طرح ناظر 2 به منظور رعایت عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی اجرا می‌شود و هدف آن، اماکن عمومی دولتی و خصوصی است و مدیران و صاحبان این اماکن مخاطب این طرح هستند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"ایوب سلیمانی" در حاشیه همایش کوپ در استان گیلان در جمع خبرنگاران به طرح سالم سازی سواحل و اجرای هرساله آن ازسوی نیروی انتظامی در سواحل کشور اشاره و اظهار کرد: هدف پلیس از اجرای طرح‌های سالم‌سازی سواحل؛کاهش مناطق ممنوعه برای شنا، افزایش طرح‌های سالم‌سازی استاندارد، تقویت زیرساخت‌ها، کنترل و اعطاء مجوز به تفرجگاه‌ها و انتخاب افراد صلاحیت‌دار برای فعالیت و مدیریت در این طرح‌ها است.

این مقام عالی انتظامی، بیشترین مشکل ناجا در سواحل را مربوط به مناطق ممنوعه برای شنا عنوان و بیان کرد: هر چند تعداد غرق‌شدگان کاهش پیدا کرده اما 76 درصد تلفات، مربوط به زمان مواج و طوفانی بودن دریا و یا شنا کردن در تاریکی است که بسیار خطرناک است.

وی ادامه داد: برای پلیس مقدور نیست که در همه نقاط ساحلی و تفرجگاهی حضور فیزیکی داشته باشد ولی یگان‌های آماده‌ای وجود دارند تا در صورت دریافت گزارش، سریعاً در محل مورد نظر حضور پیدا کنند.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه اگر همه متولیان طرح سالم‌سازی دریا به طور کامل به وظایف خود عمل کنند شاهد کاهش چشمگیر جان باختگان در سواحل خواهیم بود، اظهارداشت: با وجود برخی نواقص، نیروی انتظامی با همتی جهادی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود موفق شد نسبت به سال گذشته از عملکرد بهتری برخوردار باشد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به در پیش رو بودن ایام محرم و پیش‌بینی کاهش مسافرت‌ها، گفت: از کسانی که در ماه محرم به خطه شمال کشور و یا سایر نقاط کشور سفر می‌کنند انتظار می‌رود که حرمت این ماه را حفظ کنند.

سردار سلیمانی ا به ایجاد امنیت و نظم بخشی به هیئت‌های عزاداری در ایام محرم اشاره و تصریح کرد: پلیس ضمن کمک به حرکت دسته‌جات عزاداری در مسیرهای مشخص شده، نسبت به روان‌سازی عبور و مرو شهروندان اقدام می‌کند.

وی با ابراز خرسندی از کاهش سوانح جاده‌ای در سال جاری، خاطرنشان کرد: در حالی که در سال جاری، آمار سفرها تقریباً 8 الی 12 درصد افزایش داشته اما تعداد جانباختگان جاده‌ای، 12 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

این مقام عالی انتظامی درباره زمان توقف تولید برخی خودروهای بی‌کیفیت تولید داخل، گفت: ارتقاء ایمنی خودروها همواره یکی از اصلی‌ترین مطالبات نیروی انتظامی از خودروسازان است، در جلسات متعددی که با وزارت صمت داشتیم به ما اعلام کردند ایمنی‌ خودروها در حال تقویت است.

سردار سلیمانی با اشاره به طرح ناظر یک، گفت: در چارچوب قانون، کشف حجاب در مکان‌های عمومی و خودرو جرم است و پلیس در حال حاضر تنها یک قشر خاص، یعنی مالکان خودروهایی که در آنها کشف حجاب صورت گرفته را مدنظر قرار داده ‌و با این پدیده در هر زمان و مکان و با هر فردی که باشد، برخورد می‌کند.

این مقام عالی انتظامی، معدل موفقیت در اجرای طرح ناظر یک در مناطق مختلف کشور را بین 30 تا 90 درصد عنوان و اظهار کرد: برابر بررسی به عمل آمده، موفقیت این طرح در شمال کشور بیش از 35 درصد بوده و در تهران بین 40 تا 50 درصد موفقیت داشته‌ایم.

وی به تذکر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خطاب به هیأت دولت مبنی بر اینکه حجاب یک امر شرعی و قانونی است و در محیط‌های دولتی باید این امر به طور کامل رعایت شود، تصریح کرد: طرح ناظر 2 به منظور رعایت عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی اجرا می‌شود و هدف آن، اماکن عمومی دولتی و خصوصی است و مدیران و صاحبان این اماکن مخاطب این طرح هستند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه با تلاش کارکنان دریابانی تعداد غرق‌شدگان در سال جاری کاهش یافته است، گفت: نیروهای دریابانی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 990 نفر از افرادی که در معرض غرق شدن یا در شرایط بحرانی بودند را نجات داده‌اند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون