نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/11      9:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:42


نسخه چاپی
قدردانی "آیت الله یزدی" از اجرای طرح "ناظر یک"
گروه استان‌ها-قم- رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با قدردانی از اجرای طرح "ناظر یک" توسط نیروی انتظامی، گفت: این طرحی عملی و بسیار خوب است، باید پلیس در اجرای آن مصمم تر و بر اساس مقررات عمل کرده و ملاحظاتی نداشته باشد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت‌الله "محمد یزدی" در دیدار با سردار "عبدالرضا آقاخانی" فرمانده انتظامی استان قم که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام شد، طی سخنانی خدمت در نیروی انتظامی را خدمت به نظام و اسلام دانست که مورد رضایت خداوند متعال و امام عصر(عج) است.

وی با بیان این که فریضه امر به معروف و نهی از منکر از فروعات مهم دین محسوب می شود و در شرایطی می توان آن را در کنار اصول دین قرار داد، بی توجهی به این فریضه را موجب به مخاطره افتادن حاکمیت اسلامی بیان کرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، امر به معروف و نهی از منکر را دارای 3 مرحله قلبی، زبانی و عملی دانست و گفت: مرحله اول(قلبی)، برای همه مسلمانان می تواند تحقق یابد و بیشتر جنبه فرهنگی و اعتقادی دارد.

وی مرحله دوم (زبانی) را بر اساس نظر فقها برای کسانی واجب دانست که برای سخنان آمر به معروف و ناهی از منکر اعتبار قائل باشند و در غیر این صورت فرد وظیفه ای نداشته و اگر سخنش منشأ اثر بوده و آن را ترک کند مانند این است که نماز و روزه را ترک کرده باشد.

آیت الله یزدی افزود: در مرحله سوم (عملی) وقتی به کسی چند بار تذکر داده شد و از آن سرباز زد و بخواهد جلوی نظام و حاکمیت بایستد باید برابر قانون با وی برخورد شود البته برای کسانی که در این زمینه مسئولیت رسمی دارند واجب است، در این مرحله بایستی مقررات حاکمیت رعایت شود.

استاد برجسته حوزه علمیه تاکید کرد: نهی از منکر از واجبات شرعی است چه واجبات فردی و چه واجبات اجتماعی در صورت تخلف از آن، فرد مرتکب منکر می شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه ضمن قدردانی از اجرای طرح "ناظر یک" توسط نیروی انتظامی، گفت: این طرحی عملی و بسیار خوب است، باید پلیس در اجرای آن مصمم تر و بر اساس مقررات عمل کرده و ملاحظاتی نداشته باشد.

آیت الله یزدی با تاکید بر ترویج حجاب و عفاف در جامعه، تصریح کرد: دشمن به دنبال این است تا عامه مردم در برابر ناهنجاری ها بی تفاوت شده و امر به معروف و نهی از منکر از بین برود و این یعنی فرهنگ غرب که بی تفاوت بودن و منافع شخصی و مادی را ترویج می کند.

سردار "عبدالرضا آقاخانی" فرمانده انتظامی استان قم نیز در ابتدای این دیدار با بیان این که کلید کارمان را در ملاقات با علما و مراجع و استفاده از رهنمودهای این عزیزان می دانیم، گفت: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) موضوع عفاف و حجاب است که در این رابطه به همت آیت الله "سعیدی" قرارگاه فرهنگی 19 دی یک شنبه هر هفته در قم تشکیل و در هر جلسه مسئولان یکی از دستگاه ها عملکرد خود را در حوزه عفاف و حجاب بیان می کنند که بحمداله تاکنون جلسات روند خوبی داشته است.

وی با بیان این که در بحث عفاف و حجاب 26 دستگاه نقش دارند، تصریح کرد: نیروی انتظامی برای برخورد با بی حجابی و کشف حجاب در داخل خودروها طرح "ناظر یک" را طراحی و به مرحله اجرا گذاشته و در این طرح عیون محسوس و غیرمحسوسی را سازماندهی و به کارگیری کرده است.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: خودروهایی که راننده و یا سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کنند پیامکی به مالک آن ارسال می شود که ظرف 3 روز به مرکز پلیس مراجعه کند، برای بار اول تذکر داده شده و تعهد اخذ می شود اگر برای بار دوم تکرار شد، تذکر داده شده و خودرو توقیف می شود و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می شود.

سردار آقاخانی تاکید کرد: موارد اخلاقی، خط قرمز پلیس است و هرگز از اجرای قانون و برخورد با متخلفان کوتاه نخواهیم آمد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون