نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/11      15:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:279


نسخه چاپی
کلاهبرداری به بهانه نذری
گروه استان ها – تهران بزرگ- رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کلاهبرداری که با استفاده از نرم افزارهای نذری یاب در فضای مجازی وقوع می یابد، خبر داد و گفت: رعایت هشدار های پلیسی توسط کاربران فضای مجازی در کاهش وقوع جرائم موثر است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "تورج کاظمی" در تشریح این خبر، بیان داشت: نرم افزارهایی با عنوان نذری یاب که بیشتر در ایام عزاداری ها در فضای مجازی حضور پررنگ تری دارند، ممکن است جعلی باشد. مجرمان غالبأ در شبکه های اجتماعی افراد را ترغیب به دانلود وخرید اینگونه برنامه ها می کنند.

این مقام انتظامی در خصوص شگرد مجرمان سایبری، توضیح داد: برای دانلود نرم افزار از کاربران فضای مجازی مبالغی کم و جزئی را به عنوان ثبت نام مطالبه وسپس کاربر را به صفحه و یا همان درگاه های جعلی بانک (فیشینگ) هدایت می کند.

وی گفت: اتفاقی که در این صفحه رخ می دهد این است وقتی کاربر برای خرید نرم افزار، اطلاعات بانکی خود را در صفحه شبیه سازی شده بانک وارد می کند مجرم در پشت صفحه و مخفیانه تمامی اطلاعات حساب بانکی فرد متقاضی را در اختیار گرفته و سپس به صورت اینترنتی اقدام به سرقت موجودی حساب کاربر می کند.

رئیس پلیس فتا  تهران بزرگ تاکید کرد: این موضوع موجب کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب کاربران می شود، علاوه بر اینکه سازنده اینگونه نرم افزارها به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر (نام و نام خانوادگی، کدملی، آدرس و شماره تماس ) دسترسی پیدا می کند و قادر می شوند با داشتن این اطلاعات از کاربران سوء استفاده های دیگری هم بکنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون