نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/11      16:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:181


نسخه چاپی
کرمان در خط مقدم مبارزه با موادمخدراست/ کشف 60 تن مواد افیونی در کرمان
گروه استان ها-کرمان-دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه در استان کرمان60 تن مواد افیونی طی 5 ماهه امسال کشف شده، افزود: این منطقه در خط مقدم مبارزه با موادمخدر قرار دارد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " اسکندر مومنی " در حاشیه بازدید از کشفیات موادمخدر پلیس استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: طی بازدیدی که از استان کرمان داشته ایم می توان گفت در مجموع عملکرد این استان در تمامی شاخص ها مثبت بوده است.

وی افزود: طی5 ماهه امسال 60 تن کشفیات در استان کرمان رقم خورده که 27 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته و حدود 8 تن از این مواد شامل هروئین، مرفین و شیشه بوده که به مقصد کشورهای اروپایی در حال انتقال بوده است.

سردار مومنی بیان داشت: از مجموع کشفیات کشور70 درصد در استان های شرقی و حاشیه شرق کشور بوده که نشان می دهد  هدف گزاری و تمرکز پلیس بر مبدا و مناطق ورودی موثر بوده است.

 وی با بیان اینکه در کل کشور از ابتدای سال400 تن انواع مواد مخدر کشف شده اظهار داشت: این کشفیات12 درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد و ما را بر آن داشته که با تمرکز بر اقدامات اطلاعاتی در محدود شرق و حاشیه شرقی کشور اجرای ماموریت داشته باشیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان داشت: در راستای ساماندهی معتادان متجاهر و بازدید از اردوگاه کبوترخان رفسنجان در نظر گرفته شد با همکاری مشترک استانداری، ستاد مبارزه با موادمخدر و سازمان زندان ها ظرفیت 2 هزار و 500 نفری در این استان ایجاد شود؛ ان شاء الله در ماه های آینده 4 اردوگاه دیگر در کشور راه اندازی می شود تا معتادان متجاهر ساماندهی شوند.

وی با اشاره به اینکه در همه سطوح مبارزه با مواد افیونی در حال آسیب شناسی هستیم، تصریح کرد: بخشی از مواد کشف شده مصرف پزشکی دارند و تبدیل به دارو شده و مابقی منهدم می شوند.

سردار مومنی خاطرنشان کرد: بیش از 11 درصد تولید ناخالص کشور صرف هزینه های مستقیم و غیر مستقیم مبارزه با مواد مخدر می شود و از طرفی لازم است قانون نگهداری معتادان متجاهر اصلاح شود و این مراکز توسعه یابند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون