نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/12      10:39:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:306


نسخه چاپی
نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری
گروه ناجا - رئیس پلیس فتا ناجا به نقش آموزش در پیشگیری از جرایم سایبری و نیز تولید و اکران مستندات آموزشی مختلف و متنوع با هدف افزایش آگاهی و دانش عمومی هموطنان از آسیب ها و تهدیدات این حوزه تاکید کرد.

سردار " وحید مجید" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری، اظهار داشت: در بررسی های صورت گرفته از قربانیان جرایم سایبری که اکثر آنها، جرایم مالی هستند؛ مشخص شد عدم آگاهی و دانش برخی از کاربران در خصوص آسیب ها و تهدیدات و همچنین استفاده از تکنولوژی ارائه خدمات مالی و بانکی در فضای سایبر علت اصلی وقوع جرایم این حوزه می باشد .

این مقام ارشد انتظامی افزود: مجرمان و کلاهبرداران سایبری با استفاده از فرصت به دست آمده با ترفندهای مختلف و انجام مهندسی اجتماعی خاص، بیشتر در قالب ارائه خدمات دولتی نظیر هدف مندی یارانه ها، دریافت سهمیه سوخت و سبد کالای حمایت دولت، ثبت نام در طرح تردد در محدوده ترافیک، آلودگی هوا و سایر موارد با تبلیغات و راه اندازی درگاه های جعلی بانکی موسوم به فیشینگ نسبت به سرقت اطلاعات بانکی و برداشت غیر مجاز از طعمه های خود اقدام می کنند .

وی خاطر نشان کرد: پلیس فتا با تولید و اکران مستندات آموزشی مختلف و متنوع در قالب انیمیشن و موشن گرافیک، پادکست، اینفوگرافی، فیلم های کوتاه و برگزاری انواع کلاس های آموزشی در سطوح مختلف اقشار جامعه در صدد افزایش آگاهی و دانش عمومی هموطنان از آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی بوده و همچنین اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی از اولویت های ماموریتی این پلیس در راستای پیشگیری از جرایم پر وقوع سایبری به شمار می آید .

سردار مجید، همکاری سایر نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی و همچنین اصحاب رسانه در راستای کاهش نرخ وقوع جرایم سایبری در این حوزه را لازم و ضروری دانست .

رئیس پلیس فتا ناجا به هموطنان توصیه کرد: به منظور بهره مندی از خدمات آموزشی و یا دریافت مشاوره فنی و تخصصی در خصوص فضای سایبر به سایت رسمی پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت مذکور قسمت درج گزارشات مردمی  با این پلیس در میان بگذارند .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون